LHV blogi

Põneva kauplemismängu Börsihai 2019 võitja on Risto Lehtsalu

Börsihai viimane nädal pakkus ülipõnevat heitlust Risto Lehtsalu ja Valeri Tõnismaa vahel. Eelviimasel nädalal juhtima läinud Risto Lehtsalul tuli oma esikoha kaitsmiseks üsna palju vaeva näha, kuna liider vahetus igapäevaselt. Lõpuks jäi kahte osalejat lahutama 439,58 dollarit Risto Lehtsalu kasuks. Koolinoorte arvestuses oli lõpplahendus samuti põnev, ning seal võitis Robin Särg, kes 295,83 dollariga edastas teiseks tulnud Karl Kerti.

Börsihai mängus osales rekordilised 4626 mängijat, mis on enam kui 2000 rohkem, kui eelmisel aastal. Neil tuli nelja nädala jooksul paigutada virtuaalseid dollareid Standard & Poors 500 indeksisse kuuluvatesse aktsiatesse. See indeks koondab endas 500 suurimat ja tuntuimat USA aktsiat. Mängu alguses jaotati osalejatele 10 000 dollari suurune algkapital, ning iga börsipäeva hommikul lisandus sellele täiendavalt 1000 dollarit. Seega oli võistlejail vaja leida võimalus kokku 30 000 dollari investeerimiseks.

Kogu edetabel on leitav siit.

Mängu käiku kommenteerides ütles LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel, et sel korral said mängijad nautida üsna head taganttuult, kus S&P 500 indeks tõusis mängu ajal 4.03%, ning saavutas mängu lõpuks oma ajaloolise tipu. Selle tulemusena lõpetasid mängu positiivselt pea 2/3 mängijatest. Mediaanportfell jäi siiski turule alla, ning saavutas 1.62% tootlust. Stardiportfelli valinud ja sellele lisaks ühtegi tehingut teinud mängijad lõpetasid 2111 kohal koos 1.92% tootlusega.

Mängu kolmandal nädalal BIIB ja RMD tulemustele panustamine tõstis Risto Lehtsalu tabeli esiotsa, kuid ta ei saanud jääda sinna puhkama, sest Valeri Tõnismaa pakkus üsna teravat konkurentsi kuni viimase päevani. Pea kogu portfelliga reede hommikul tulemused avaldanud NWL-ile panustamine tõi seekord võidu. Risto Lehtsalu auhinnaks on 2000 eurot, investeerimisteemaline raamat ja Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus kuueks kuuks. Tulemustele panustamine paistis välja ka noorte arvestuses võitnud Robin Särgi portfellist. Tema auhinnaks on 200 eurot, investeerimisteemaline raamat ja Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus kuueks kuuks. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole.

Võistelda sai ka meeskondlikult

Mängu olid oodatud osalema koolid, firmad ja muud meeskonnad, et selgitada välja kollektiivi osavaim raha kasvataja. Seda võimalust kasutas kõige rohkem Pipedrive, kelle meeskonnas võistles 20 portfelli. Tavapäraselt on Börsihai olnud popp koolide seas, seda ka seekord. Suurima osalejate arvuga olid Vasalemma Põhikool 15 mängijaga, kellele järgnes Tartu Ülikool 12 ning TalTech ja Jaan Poska Gümnaasium mõlemad 8 mängijaga. Muudel alustel kokku pandud meeskondadest suurimad olid Intekad (14 osalejat), Taitripp (11), Börsihülged (9) ja KusMuRahaOn (9).

LHV korraldas aktsiamängu „Börsihai“ juba 18. aastat ning tänab kõiki tänavusi osalejaid!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.