LHV blogi

Siin on üks äpp, mille abil saad päriselt aru, mis su pensioniga toimub

Pensionisüsteemist on viimaste nädalate jooksul hulgaliselt räägitud ja seda muidugi põhjusega, kuid kahjuks näitab reaalne elu, et paljude inimeste jaoks on pensionisambad ja -fondid endiselt üsna kauge teema.

Kõik pensioniga seonduv ühest kohast, selgelt ja lihtsalt

LHV-l on kõikide eestlaste jaoks välja arendatud spetsiaalne rakendus nimega Minu pension, et võimalikult lihtsalt ja kiirelt näha oma pensionikonto seisu, sammaste tootlust ja tulevikus saadavat igakuist pensioni. Rakenduse kasutamise jaoks ei ole vaja teha midagi muud, kui laadida see alla oma telefoni ja logida sisse. Samuti saab pensioniinfoga tutvuda LHV kodulehel, kui logida internetipanka ja valida sealt “Pension” või “Minu pension”.

Minu pensioni äpiga saab lihtsalt vaadata näiteks seda, palju I, II ja III sambasse hetkel kogutud on ning kui palju selle arvelt tulevikus oodatav pension olema hakkab. Samuti näeb inimene oma laekumisi pensionisammastesse ja sammaste tootlust, olenevalt siis valitud pensionifondist.

Laekumiste täpsemaks kuvamiseks tuleks kindlasti vaadata üle oma andmed “Minu andmed” sektsiooni alt, kuna pensionimakseid mõjutavad mitmed teisedki tegurid lisaks tööstaažile. Prognoosid tuleviku pensioni kohta sõltuvad mitmetest erinevatest teguritest, mida vastavalt vajadustele uuendatakse.

Pensionifondide valimine ei pea olema müstiline

Pensioniäpis saab inimene näha ka kõiki tema pensionikonto kohta Pensionikeskuse poolt kogutud andmeid. Uues pensioniveebis ja rakenduses saab mõistagi ka II sambaga seotud avaldusi esita, näiteks kogutud summat uutesse fondidesse paigutada.

Uues keskkonnas on tehtud lihtsamaks ka pensionifondide valimine. Kasutajatele kuvatakse neli parameetrit, mille abil otsuseid langetada: tootlus eri perioodide lõikes, riskiklass, investorite arv ja Eesti investeeringute arv. Üldjoontes muudab LHV pensioniveeb inimese jaoks oma pensionifondide vaatamise ja haldamise varasemaga võrreldes selgemaks ja arusaadavamaks.

Kui küsida, miks sellise asjaga tegeleb LHV, mitte näiteks Pensionikeskus, on vastus lihtne: pensionid puudutavad iga inimest ja LHV soovib inimestele pakkuda lahendust, mille abil on võimalik oma finantsasju puudutavaid valikuid selgemalt ja mõtestatumalt teha.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.