Statistika: Detsembris kasvas eestimaalaste seas krediitkaartide kasutamine märgatavalt

Eestis kasutatakse krediitkaarte võrreldes näiteks Ameerikaga pigem vähe. Detsembris pühadeoste tehes võtavad aga eestlasedki krediitkaardi rahakoti vahelt tavapärasest lahkemalt välja, selgub LHV panga statistikast.

Krediitkaardikäive tavalisest 27% suurem

LHV panga statistikast selgub, et kui võrrelda detsembrikuud aasta keskmise ostukäitumisega, oli jõulukuul kogu krediitkaartidega tehtud käive kaupmeeste juures 27% suurem. Internetis tehtud ostude puhul oli käive aasta keskmisest 17% suurem.

Detsembris kulutati kaupmeeste juures krediitkaardiga ühe ostu kohta keskeltläbi 11% rohkem kui aastas keskmiselt. Internetiostude puhul kulutati aga ostu kohta koguni 30% rohkem kui muidu.

Detsembris kulub raha tavalisest enam

LHV panga kommunikatsioonijuht Priit Rum ütles, et kuna jõulude eel ja ajal tehakse tavapärasest rohkem ja suuremaid oste, on igati loogiline, et ka krediitkaarte kasutatakse tavalisest enam.

“Toidupoes kulub pühade ajal jõululaua ostudele tavalisest suurem summa ja ka kestvuskaupasid ostetakse rohkem,” kommenteeris Rum ja lisas, et kui võrrelda pühadevälisel ajal ning jõulude paiku internetiostudele kulutatud raha hulka, on vahe samuti suur. Ilmselt ostetakse aasta viimasel kuul väärtuslikumaid kaupu ja teenuseid kui muul ajal.

Jõuluostude puhul eelistatakse poes kohal käimist

Rumi sõnul selgub statistikast mõnevõrra üllatav asjaolu – kui võrrelda 2019. aasta kõikide kuude keskmist veebipoodides tehtud tehingute arvu, tegid LHV panga kliendid detsembris internetis oste tavalisest 18% vähem.

See tähendab, et jõuluperioodil eelistatakse ostusid teha pigem kauplustes kohapeal, mitte veebipoodides. “Võimalik, et jõulude ajal kulutatakse rohkem kaupadele ja kinkidele, mida soovitakse oma silmaga näha. Samuti võib üks põhjus olla see, et internetist ostetud kauba ooteaeg on pühade ajal tavalisest pikem,” põhjendas Rum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.