LHV blogi

Tahad purjekat või sõiduautot? Autolaen tuleb appi

Enamike inimeste suurimad väljaminekud on seotud transpordivahendi ja elamispinnaga. Kodu ja auto on asjad, mille jaoks kogutakse, millest unistatakse ja mis on ka üldlevinumad põhjused mõne finantskohustuse võtmiseks.

Vahel võib uue auto soetamine olla isegi mõistlikum kui katkise autoga edasi sõitmine

Tihtilugu aga jääb unistuste auto, või vähemalt “lähituleviku” unistuste auto aga just rahalise väljamineku taha. Vahel võib juhtuda, et sobiv auto tuleb just sel hetkel müüki, kui oled just mõne suurema väljamineku teinud.

Teinekord läheb olemasolev auto just sel hetkel totaalselt katki. Vanema autoga sõitmine tähendab küll seda, et auto eest ei tule tasuda liisingukohustust, kuid samas näitab elu, et vanemate sõidukitega on ka rohkem probleeme, mille eest peab auto omanik ise tasuma.

Seepärast võibki uue või vähemalt uuema auto soetamine olla tegelikult üldkokkuvõttes isegi finantsiliselt nutikam variant: tehasegarantii, tihti madalam kütusekulu ja kindlustusmakse võivad auto hinna isegi üles kaaluda. Rääkimata siis sõidunaudingust, millele rahalist väärtust on raske määrata. LHV pakub erinevalt paljudest liisingupakkujatest sissemaksuta ja tagatiseta autolaenu, millel on mitu huvitavat omadust.

Kuidas soetada auto võimalikult murevabalt?

Nagu mainitud on autolaen sissemaksuta ning sõiduki (milleks võib olla ka mootorratas, purjekas või mistahes muu sõiduvahendi) võid kohe enda nimele vormistada ja kogu laenusumma eest kuumaksetega tasuda. Autolaenu võib ka olevasoleva sõiduki remondikulude tasumiseks kasutada, et üks õnnetus rahavarusid kohe lõhki ei ajaks. Lisaks võib autolaenu eest soetada ka näiteks mootorratta või hoopis paadi.

Autolaenu puhul ei ole kohustuslik ka kaskokindlustuse olemasolu, mis enamike liisingupakkumiste juhul kindel tingimus on. Autolaenu taotlemiseks LHV-st ei pea olema LHV Panga klient.

Autolaenu pakutakse alates 3000 eurost ning kuni 20 000 eurot 6 kuust kuni 6 aastani, kusjuures enneaegselt laenu tagastamise puhul lisatasusid ei ole. Rally Estonia raames esitleb 12. juulil LHV autolaen Tartus Vabaduse puiesteel ka Autoexpot, kus võib näha esimest isejuhtivat vormelit ning kus astuvad üles Anne Veski, Musiqq ja Nublu ning toimub palju muud põnevat.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.