LHV blogi

Tahad Teslat, Apple’it või Amazoni? Neid kõiki aktsiaid saab nüüd paari vajutusega LHV äpist

Aktsiate ostmine ei ole tänapäeval mingi keeruline ja aeganõudev protsess, pigem vastupidi. Kui seni on tulnud LHV klientidel aktsiate ja indeksfondide ostmiseks vaid internetipanka logida ja seal soovitud aktsiate kogus ja hind märkida, siis nüüd on LHV panga klientidele kogu protsess veelgi lihtsamaks tehtud.

Kõik välisaktsiad on nüüd LHV klientidele kättesaadavad

Möödunud neljapäeva hommikust alates võisid tähelepanelikumad LHV kliendid märgata oma pangaäpis uut funktsiooni. Nimelt saav nüüd läbi LHV osta praktiliselt kõiki välisaktsiaid ja teha seda läbi pangaäpi.

Möödunud aasta detsembris jõudis LHV mobiiliäppi võimalus osta Balti börsi aktsiaid. “See oli nii öelda faas üks,” sõnas LHV investeerimisteenuste juht Martin Mets. “Nüüd siis lõpuks saime välisaktsiad sinna juurde.” Metsa sõnul on kliendi jaoks põhimõtteliselt kaks uut asja.

Esiteks saab otse mobiilist osta näiteks Tesla, Apple’i või mistahes muu välismaa ettevõtte aktsiaid. Seda võimalust ei paku hetkel ükski teine Eesti pank, rääkimata Balti ja välisaktsiatega mobiilis kauplemisest.

Mobiilis on olemas kõik internetipanga funktsioonid ja tegelikult enamgi

Teiseks võib nüüd olla aktsiate ostmine mobiilikasutaja jaoks isegi mugavam, kuna mobiilis tehinguid tehes ja positsioonide vaates on mobiilis kohe hinnainfo graafikut, et näha, kuidas aktsia hind aja jooksul muutunud on.

“Seda funktsionaalsust hetkel meie internetipangas ei ole,” sõnas Mets. Seega on mobiiliäpis hetkel ehk aktsiate ostmine isegi mõnevõrra mugavam kui internetis, kuigi ka internetipangas on võimalik vastavaid hinnagraafikuid kerge vaevaga leida.

Suuresti räägibki mobiiliäpi kasuks mugavus: paari liigutusega on võimalik enda soovitud aktsiad üles leida ja osta või müüa, kuigi ka internetipangas on see äärmiselt hõlpsaks tehtud. “Internetipangas on see ka tegelikult hästi lihtne: valid aktsia ost-müük, paned lühisümboli, hinna ja vajutad “ok”. Ega seal midagi keerulist ei ole,” selgitas Mets.

Samuti on mobiiliäpis võimalik lisaks aktsiatele osta ka indeksfonde (ETF). “Ütleme, et tahad S&P 500 indeksfondi osta, siis need on ka seal kõik kenasti olemas,” ütles Mets. Lisaks aktsiate ja indeksfondide ostmisele ja müümisele saab nii mobiiliäpis kui ka internetipangas lühikeseks müüa ehk short’ida USA aktsiaid. “Saab panustada nii tõusule kui ka langusele. See funktsionaalsus on ka mobiilis olemas.”

Välisaktsiatesse investeerimiseks on vajalik lisaks LHV kliendilepingule sõlmida ka investeerimisteenuste leping, mida saab teha mugavalt otse mobiilipangas. USA maksusoodustuse ehk 15% suuruse dividendide maksumäära saamiseks peaksid kliendid esmalt kinnitama enda maksuresidentsuse W8-BEN vormil.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.