LHV blogi

Tule tööle: Nasdaq Tallinn otsib aktsionäride üldkoosolekute korraldamiseks abijõudu

Foto: Pixabay

Nasdaq Tallinn pakub börsiemitentidele ja suurettevõtetele aktsionäride üldkoosolekute läbiviimise teenust. Kevad algus on selles vallas kibekiire aeg, seetõttu otsitakse abilisi, kes aitaksid koosolekuid läbi viia. Kui oled kiire õppija ning huvitatud hooajalisest tööst, on see amet just midagi sinule.

Mida üldkoosolekul tehakse?

Äriühingu igapäevased juhtimisotsused võtab vastu juhatus. Igapäevasest majandustegevuse raamest väljuvad teemad otsustab ettevõtte nõukogu ning veelgi olulisemad küsimused arutatakse läbi ja pannakse hääletusele osaühingu osanike või aktsiaseltsi aktsionäride üldkoosolekul.

Igal kevadel, kui möödunud aasta majandustulemused vajavad kinnitamist, hakkavad ettevõtted korraldama üldkoosolekuid. Üldkoosoleku korraldamine on seadusest tulenev kohustus ning koosolekul kinnitatakse ettevõtte möödunud aasta tulemused, samuti kasumi jaotamise ettepanek. Vajadusel valitakse üldkoosolekul ka uusi liikmeid ettevõtte nõukogusse, korraldatakse audiitorivahetusi või muudetakse põhikirja.

Põhiline koosolekute periood on märtsist juunini ja iga ettevõtte kõigi aktsionäride ja osanike üks põhiõigusi on õigus osaleda üldkoosolekul ja seal oma vaba tahte järgi hääletada.

Tutvu üldkoosolekute ajakavaga

Kui koosolekuabilise töö äratas huvi, tasub enne elulookirjelduse saatmist heita pilk peale ka üldkoosolekute ajakavale.

Balti börsi ettevõtted on nähtavad Nasdaq Tallinna veebilehel siit.

Näiteks LHV kutsub aktsionäre korralisele üldkoosolekule 13. märtsil Hilton Tallinn Park hotelli konverentsisaali.

Hea hüppelaud finantshuvilisele

Et koosolekuid ning koosolekutel osalejaid on kevad-suvel palju, vajab Nasdaq Tallinn börsiemeinentidele ja suuretevõtetele aktsiaseltsidele üldkoosolekute läbiviimisel abikäsi. Kui sind huvitavad aktsiad ning börs või soovid tulevikus end finantsmaailmaga siduda, oled õige inimene aitamaks neid korraldada.

Kandidaatidelt ei eeldata varasemat töökogemust ega ka kokkupuudet investeerimisega. Kuid väike börsihuvi ei tee loomulikult ka halba.

Kandideerimiseks saada sooviavaldus koos lühikese motivatsioonikirjaga aadressile ken.poldis@nasdaq.com. Samalt meiliaadressilt saab soovi korral küsida ka lisainfot. Sooviavaldusi oodatakse 23. veebruarini 2020 (kaasa arvatud).

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.