LHV blogi

Tuludeklaratsiooni saab juba esitada: kuidas kodulaenu intressid deklaratsioonile jõuavad?

Foto: Unsplash

Maksu- ja tolliamet (MTA) on avaldanud, et tuludeklaratsioone saab esitada alates 15. veebruarist. Tegelikult aga on veebivärav juba avatud ning deklaratsiooni esitamine võimalik. Kuidas eluasemelaenu intressid MTA-sse jõuavad, selgitab LHV panga eralaenude klienditoe juht Heidy Kütt.

Füüsilisel isikul on õigus tulust maha arvata endale eluasemeks elamu või korteri soetamisel võetud laenu intressid kuni 300 euro ulatusel. Üheaegselt võib maha arvata ainult ühe eluaseme soetamise laenu intressid.

Intressitõend internetipangast

Laenuintressid saab klient edastada MTA-le üldjuhul internetipangast ja seda lahendust kasutades käsitsi midagi deklaratsioonile sisestama ei pea.

Erinevad pangad avavad intressitõendi edastamise võimaluse erinevatel aegadel, aga hiljemalt 15. veebruaril ehk siis kui deklaratsioonide esitamine algab, peaks vajalik “nupp” olemas olema.

“LHV internetipangas on laenulepingute juures edastamise võimalus olemas juba 3. veebruarist,” kinnitab Kütt. Ta juhendab, et pärast LHV internetipanka logimist tuleb vajutada oma laenulepingute vaatel nuppu „Laenuintresside info EMTA-sse“, seejärel avaneb vaade laenulepingute ja tasutud intresside kohta. Mitme lepingu puhul peab tegema valiku, millise laenu intresse on parasjagu soov eeltäidetud tuludeklaratsioonile edastada.”

Probleemide puhul aitab klienditugi

Kõik eelnev eeldab, et inimesel on sõlmitud pangaga kliendileping. Juhul kui kliendilepingut sõlmitud ei ole või tekib muid takistusi intresside edastamisel, peab klient oma kodupanga poole pöörduma. “LHV koostab sellistel juhtudel kliendile tasutud laenuintresside tõendi ja saadab selle e-postiga. Pangakontorisse selle saamiseks pöörduda ei ole vaja,” ütleb Kütt.

Tuludeklaratsiooni ning kodulaenuintresse puudutavatele küsimustele leiab rohkem vastuseid siit.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.