Valge, roosa või must: statistika paljastab, mis värvi pangakaardid eestlastele enim peale lähevad

Foto: Egert Kamenik

LHV erakliendi deebetkaarti või krediitkaarti tellides on kliendil võimalus valida kolme värvi vahel – roosa, must ja valge.

Valiku tegemine ei ole paljude klientide jaoks sugugi lihtne ning see on vägagi mõistetav, sest pangakaart jääb meiega enamasti aastateks ning keegi meist ei taha iga kord kaardiga maksma minnes oma esialgset otsust kahetseda. Vahel võib valiku langetamisel olla abiks, kui inimene teab, kuidas teised tema ümber valinud.

Mis värvi kaarti teised valivad?

Seepärast avaldaski LHV pangakaardi värvide populaarsuse statistika. Kõige populaarsemaks kaardiks on pea kõikides vanuseklassides just musta värvi kaart, kuid päris reegliks seda siiski nimetada ei saa. Näiteks kõige nooremate klientide seas (7-10a) on populaarseim hoopis roosa värv 57%-ga. Musta värvi kasuks otsustanud ligi pooled kliendid vanuses 21 kuni 60, kusjuures alates 60. eluaastast langeb musta värvi populaarsus killukese.

Tunduvalt tihedam võistlus käib aga roosa ja valge värvi vahel. Kui laste ja ka 11-20 aastaste seas on roosa (33%) peale musta (46%) selge teine koht, siis 31-40 aastaste valikutest peegeldub juba selge eelistus valge värvi kasuks (27% vs 22%).

Vanema klientuuri seas on valge värvi eelistus juba selgelt näha: 41-50 vanusegrupis eelistavad valget 29% klientidest ja roosat 19%. Vanuseklassis veel ülespoole 51-60+ juurde jõudes moodustab valge aga 30% kogu kaardivalikust.

Mehed eelistavad musta ja valget, aga leidub ka erandeid

Kui musta värvi eelistavad statistika järgi mehed suhtega kohati 2:1 või enamgi ja seda praktiliselt kõikides vanuseklassides, siis roosa värv paistab populaarsem olevat just naiste seas.

Vanuses 21-30 on roosa kaardi omanikud ligi 90% ulatuses naised, kuid vanuse kasvades kasvab ka sellist värvi valivate meeste hulk – 41-50-aastaste seas on roosa värvi kaardi valijateks juba 18% mehed.

Valge värvi sooline jaotus on nii roosast kui mustast tunduvalt tasavägisem, kuigi siingi on mehed enamikes vanuseklassides (va 11-20 ja 60+) veidi enam kui naised just seda tooni kaardi jaoks otsustanud.

Millist värvi pangakaardi valid sina? Vaata LHV pangakaartide valikut siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.