LHV blogi

LHV blogi: Vein ja Vine – kindel koht tartlaste südames

Tartu südalinnas asuv veinibaar Vein ja Vine tähistab tuleval aastal oma kümnendat sünnipäeva. Aastatega on kasvatatud nii äri kui kohta tartlaste südames.

Rüütli tänaval laiuv hubane veinibaar sai alguse 2010. aastal, kui kolm sõpra Urmas Rootsi, Martin Laiapea ja Assar Jõgar otsustasid, et Tartu vajab üht mõnusat veinibaari. Utsitajaks oli Urmas, kes sõpradele Vilniuses kogetu põhjal ideed müüma asus.

„Seal on neid veinibaare palju, kuid eriti jäi meelde üks populaarne koht, kus rahvast alati murdu – inimesed nautisid vabade istekohtade puudumise tõttu veini ja suupisteid sageli isegi püsti seistes ja pokaali aknalaua nurgakesele toetades, olles seejuures õnnelikud ja rahul,“ räägib ta.

Esmalt tuli leida sobivad ruumid, mis aga sugugi lihtsaks ülesandeks ei osutunud. Kulus pool aastat enne, kui 2011. aasta algul leiti sobiv pind Tartus Rüütli tänaval.

Kuigi ruumid olid ahervaremetes, tekkis nendesse sisse astudes sõpradel tunne, et see ongi see õige hingamisega koht. Järgnes neli kuud ettevalmistus- ja remonditöid ning kõva organiseerimist, kuniks 29 aprill 2011 oma uksed avati.

Päevapealt populaarne

Koht sai päevapealt populaarseks, sest juba kutsutud külalistega prooviavamisele tuli palju huvilisi, keda ukselt tagasi ei lükatud. Edu saladuseks peavad omanikud iseennast, sest tegemist on kokkuhoidva ja üksteist hästi tundva pundiga.

„Igaühel on olnud ettevõttes oma rida ajada ja alati on keegi omanikest ka baaris tööl. Ajame lihtsat asja ega pinguta üle,“ sõnab Urmas. Tänaseks on omanikeringi lisandunud ka Mihkel Oras.

Mehed toovad ise ka veine maale, mida müüakse ainult nende baaris. Lisaks ka teiste poolt toodud veinid, mida soovitakse Tartus ainsana pakkuda. Veinid vahelduvad riiulis pidevalt ja menüüd välja trükitud ei ole – veiniriiul ongi nende menüü. Lisaks tehakse ka veinikoolitusi ning koos käib veiniklubi.

„Oleme rahul, et meie väike missioon on selliselt õnnestunud. Vein ja Vine on koht, kus igaüks võib ilma peenutsemata omale meelepärase veini valida, sõpradega mõnusalt juttu puhuda ning ikka ja jälle meie juurde tagasi tulla. Ja isegi kui istekohti napib, mahub toredaid inimesi Veini ja Vinesse küll ja veel,“ lisab Urmas.

Tuult tiibadesse andis LHV

Innustatuna veinibaari edust võtsid mehed kolm aastat tagasi LHV mikrolaenu toel üle ka legendaarse Vilde pubi, mis kannab nüüd nime Vilde ja Vine.

Ülevõtmisele järgnes suur remont, mille käigus värskendati kogu interjöör. Tegemist on veinirestoga, kus peetakse ikka lugu heast veinist, aga ka maitsvast toidust ja ning kunstist.

Päeval pakutakse päevaroogasid, õhtul on a’ la carte menüü. Lisaks korraldatakse seal ka näitusi, kontserte ning etendusi. Samad mehed korraldavad üritusi ka oma majadest väljas ning pakutakse ka cateringi teenust.

Viis aastat on koos Tartu linnaga korraldatud ka Tartu Toidu- ja Veinifestivali.

Esimese aasta pooleteisetuhandest külastajast on Festivali arenedes kasvatud ligemale neli korda suuremaks. Ehkki see tore üritus sellel aastal meie pisut segaste aegade tõttu ära jääb, loodetakse sellega järgnevatel suvedel ikka ja jälle veinisõprade südameid rõõmustada.

Mikrolaen on ettevõtete jaoks vaieldamatult lihtsaim ja kiireim viis väikeses summas laenu võtta. Kõige tavapärasemalt võetakse laenu väikeinvesteeringute tarvis. Võetud laenude keskmine laenupe¬riood on neli aastat ja keskmine summa 15 000 eurot.

Mikrolaenu kohta leiad täpsemat informatsiooni lhv.ee/mikrolaen.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.