Kuhu investeerida täna, et tulevikus kasu teenida?

Kuidas saavad investorid majandustrendideks valmistuda ning suurte ühiskondlike ja tehnoloogiliste muutuste pealt kasu teenida?Foto: Shutterstock

Luminori investeerimistoodete juht Kaarel Keskküla selgitab, kuidas oma investeeringutega lõigata kasu tulevikutrendidest.

Kuidas teenida kasu muutuste pealt?

Maailmamajanduses on toimumas kiired muutused. Tehnoloogilised läbimurded ja teadusavastused, milleks varem kulus aastakümneid, saavutatakse nüüd vaid aastate jooksul. Samaaegselt globaliseerumine, kliimamuutus, demograafilised muutused, COVID-19 ja muud suured trendid mõjutavad samuti ühiskonda. Oleme neljanda tööstusrevolutsiooni äärel, mis pidevalt nihutab ärivõimekust ja tarbijate prioriteete, sellest tulenevalt on ka investeerimiskeskkond muutustefaasis.

Viimase paari kümnendi jooksul on maailmas välja kujunenud mitu suure investeerimispotentsiaaliga majandustrendi. 21. sajandi uuenduslikud tehnoloogiad, nagu internet, elektrisõidukid, geneetika ja taastuvenergia, muudavad meie töö-, suhtlus-, liikumis- ning isegi söömisharjumusi.

Sellest tulenevalt tekib küsimus, kuidas saavad investorid nendeks majandustrendideks valmistuda ning suurte ühiskondlike ja tehnoloogiliste muutuste pealt kasu teenida?

Majanduse suurtrendid kujundavad meie igapäevaelu, mistõttu on ka investoritel portfoolio koostamisel vajalik mõista nende mõju. Erinevalt traditsioonilisest, tagasivaatavast investeerimisstrateegiast, mis keskendub nn varasematele võitjatele, kasutatakse temaatilises investeerimises ära ühiskondlikest ja tehnoloogilistest trendidest tulenevaid tulevikuvõimalusi.

Temaatilise investeerimisstrateegia põhieeldus on, et megatrendide realiseerudes voolab nendes muutustes osalevatesse äriühingutesse üha rohkem kapitali ning seeläbi kasvab ka ettevõtete kasum ja aktsiate tootlus.

Tutvu tuleviku investeerimsiteemadega

Selleks, et investeerimismaailma tulevikuks ette valmistuda ja toetada kliente, kes soovivad avastada nende pikaajaliste muutuste võimalusi, on Luminori Investori platvormile lisatud 16 tulevikku-orienteeritud investeerimisteemat.

“Meie investeerimisteemade eesmärk on suurendada investorite teadlikkust ja aidata neil tuvastada investeeringuid, mis saavad majandustrendidest kasu. Luminor Investori platvormil on saadaval mitmesugused investeerimisteemad, näiteks e-kaubandus, robootika, elektriautod, küberturve jpm. Iga investeerimisteema all on konkreetne aktsiate ja ETFide kogum, mis saab trendide realiseerumisest kasu,” sõnas Luminori investeerimistoodete juht Kaarel Keskküla.

Temaatiline investeerimine võimaldab ühildada investorite investeerimisstrateegiad nende tõekspidamiste ja uskumustega, see suurendab investori pikaajalise investeerimise otsusekindlust üle suundumuse teenida lühiajalist tulu.

Näiteks võivad väikese süsinikuheitega majandusele üleminekust huvitatud investorid investeerida ettevõtetesse, kellel on kõige paremad võimalused sellest trendist kasu lõigata ja kliimamuutuste mõju vähendamisesse panustada. Investorid võivad otsida investeerimisvõimalusi taastuvenergia teema alt, kuhu kuuluvad ETFid ja aktsiad, mis saavad kasu valdkondadest, nagu näiteks hüdroelektri-, tuule- või päikeseenergia tootmine, süsiniku sidumine ja talletamine ning jätkusuutlik põllumajandus.

“Investorid vajavad protsessi, mis aitab neil eristada ja valida õigeid investeeringuid oma lõppeesmärkide täitmiseks,” selgitas Keskküla. “Selle asemel, et hinnata konkreetseid väärtpabereid ja anda soovitusi või nõu, anname ohjad investorite kätte, pakkudes vahendit, mis võimaldab neil investeerida tulevikutrendidesse, millesse nad usuvad.”

Lahtiütlus: investeerimisega kaasneb risk. Investeeringu väärtus võib investeerimisperioodil suureneda või väheneda ja tulu ei ole garanteeritud. Mõnel juhul võib investor investeeritud summa kaotada ja kahjum võib ületada alginvesteeringu summat. Luminor ei anna Luminor Investori platvormil soovitusi. Luminor ei võta arvesse ühegi kindla kliendi investeerimise üld- ega erieesmärke, finantsolukorda, erivajadusi, nõudmisi, teadmisi ega kogemusi. Seega on veebisaidil ja selles artiklis esitatud teabe eesmärk kliente teavitada ja/või oma tooteid ja teenuseid turundada, kui Luminor ei ole konkreetselt teisiti sätestanud. Lisateavet Luminor Bank ASi investeerimisteenuste ja -tingimuste, hindade ning seotud riskide kohta leiate siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.