Luminori blogi

Luminor aitab luua Papside klubi

Luminori annetuse toel plaanivad Perepesad ellu kutsuda Papside klubi.Shutterstock

Luminor toetab kogukondlikke peretöökeskusi Perepesad, mis pakuvad lapsevanematele tuge laste kasvatamisel. 10 000 eurose annetuse toel plaanivad Perepesad ellu kutsuda Papside klubi.

Kogukondlike ennetus- ja peretöökeskuste Perepesad keskmes on pered alates lapseootusest kuni lapse kooliminekueani, nende eesmärgiks on võimestada lapsevanemaid ja pakkuda neile õigeaegset, asjakohast ning professionaalset tuge laste kasvatamisel ja toetava paarisuhte loomisel ja hoidmisel.

Luminori turundus- ja brändijuhi Silja Aava sõnul tegelevad Perepesad väga olulise ja tänuväärse teemaga. „Noorte perede probleeme ja muresid teadvustatakse aina enam, neist räägitakse rohkem ja seega osatakse ka rohkem abi või nõu otsida.“

Aava kinnitusel on Perepesade näol tegemist suurepärase näitega eraalgatuse, kohalike omavalitsuste ja riigi edukast koostööst. „Usume, et see ettevõtmine, selle eesotsas olevad sädeinimesed ja nende tehtav töö on väärt suuremat tähelepanu ja tuge,“ selgitas Aav annetuse tagamaid. „Soovime pangana toetada inimesi nii oma unistustest ja soovidest kui ka muredest kõvema häälega rääkima ning Perepesad tegelevad just ühe sellise väga vajaliku teemaga.“

Perepesade loomise algataja ja eestvedaja SA Lapse Heaolu Arengukeskuse juhatuse liige Tiina Tõemets avaldas siirast rõõmu ja tänu, et Perepesade tegemisi on märgatud ja lapsevanemate vajadusi väärtustatakse üha enam erinevates sektorites. Luminori annetuse toel plaanivad Perepesad aga ellu kutsuda Papside klubi.

„See oleks võimalus luua isadele kooskäimise aeg, jagada mehelt mehele isaksolemise rõõme ja muresid, veeta kvaliteetaega lastega koosloomise teel, näiteks meisterdamised, müramised või matkamine,“ rääkis Tõemets.

„Saadud annetuse eest saame kutsuda Eestis tuntud eestkõnelejaid läbi viima koolitusi just isadele, soetada vahendeid meisterdamiseks ja koosmängimiseks,“ jagas Tõemets, lisades, et samuti on plaanis osa rahast panustada ka enda tegemiste digiarendusse.

Perepesade näol on tegemist uudse kontseptsiooniga Eestis, mille põhirõhk on perede ennetaval toetamisel, et parandada laste elukvaliteeti ja tulevikuväljavaateid. Perepesade loomine üle Eesti sai eraalgatusliku sihtasutuse Lapse Heaolu Arengukeskus eestvedamisel ja kohalike omavalitsustega koostöös alguse 2019. aastal. Perepesa keskused tegutsevad hetkel Põltsamaal, Türil ja Viljandis. Eeloleval aastal on plaanis juba uute keskuste avamine Eesti erinevates piirkondades. Perepesade tegevusega saab lähemalt tutvuda nende veebilehel perepesa.ee ja lapseheaolu.ee, kus saab neid ka toetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.