Luminor: liisinguturg pole maha jahtunud

Luminor Liisingu turuosa uute autode müügis on aasta jooksul märgatavalt kasvanud.Shutterstock

Eesti liisinguturg on tänavu olnud väga aktiivne, sest eelmisel aastal lükati koroonast tingitud ebakindluse tõttu palju sõidukivahetusi edasi. Kui mullu juunis tehti Eestis liisingutehinguid 66 miljoni euro väärtuses, siis tänavu juunis juba pea kaks korda rohkem ehk enam kui 112 miljoni euro väärtuses.

Luminor Liisingu juht Andrus Soodla selgitas, et liisinguturu graafikuid vaadates on eelmise kevade peal selgelt näha n-ö koroonaauku. „Eelmisel aastal lükkasid nii eraisikud kui ka ettevõtted väga palju sõidukivahetusi edasi ja nii oleme sel aastal olukorras, kus tehakse ära eelmise perioodi edasilükatud otsused,“ ütles Soodla.

Soodla sõnul pole aga sõidukivahetust võimalik lõputult edasi lükata, sest tehnika jääb ühel hetkel lihtsalt vanaks. „Turg on tavaliselt kevadel hästi aktiivne ja siis rahuneb, aga tänavu pole seda veel juhtunud. Tõenäoliselt jätkub aktiivsus veel ka septembris ja oktoobris. Kindlustunne on inimestele tagasi tulnud ja ka raha on olemas,“ rääkis Soodla.

Luminor Liisingu turuosa uute autode müügis on aasta jooksul märgatavalt kasvanud. Kui mullu juunis ulatus Luminori turuosa 11,4%-ni, siis tänavu juunis juba 24,8%-ni.

Keskmiselt on Luminor Liisingu turuosa püsinud viimastel kuudel 20% ümber, sellest suurima osa moodustavad põllumajandusmasinatele antavad liisingud (37,7%), järgneb tööstus- ja metsatehnika (20%) ning uued ja kasutatud autod (18,6%).

Kõigile tarbijate soovidele kiiresti vastu tulles võiks liisinguturg olla tegelikult veelgi aktiivsem, kuid seda pidurdavad kiipide puudusest tingitud tarneraskused. „Kui pakkumise pool töötaks paremini, näeksime praegu turul ajaloolisi rekordeid,“ ütles Soodla.

Lähiaja trendidest rääkides hoiab Luminor eelkõige pilku peal elektriautode tootmises toimuval. Keskkonnasäästlikkuse mõte on kõigile meeltmööda ning nende olulisus autoturul lähiaastatel kasvab, märkis Soodla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.