Luminori blogi

Luminor pakub läbi viipamise sularahaautomaatide kasutamise võimalust Balti riikides

Luminori peakontor Tallinnas.Foto: Luminor

Luminor pakub nüüdsest kõigis kolmes Balti riigis turvalist ja mugavat võimalust kasutada uuemaid sularahaautomaate pangakaarti sisestamata. Kliendid saavad kaardiga viibates sularaha välja võtta ja sisse panna ning saldot vaadata. Mobiili või kellaga viibates saab sularaha välja võtta ja saldot vaadata.

„Mugavate teenuste pakkumine klientidele on Luminori jaoks üks olulisemaid eesmärke ja seetõttu oleme lühikese aja jooksul teinud mitu täiendust, et lihtsustada maksete tegemist. Oleme esimene Baltimaade-ülene pank, mis pakub võimalust kasutada sularahaautomaate kaardi asemel nutitelefoni või kellaga. Nutitelefonid on saanud meie igapäevaelu osaks ja on meil alati kaasas. Seni on Luminori klientidel olnud võimalus telefoniga müügikohtades maksta, aga nüüd on võimalused laiemad, sest nutitelefoniga saab automaadist ka sularaha kätte. Tehingud on turvalised, sest klient peab iga kontaktivaba tehingu kinnitama oma kaardi PIN-koodiga. Julgustame kliente seda võimalust aktiivselt kasutama,“ ütles Luminori kaartide tootejuht Piret Maiste.

Panga andmete alusel kasutab üle 14% ehk 36 000 Luminori klienti iga päev võimalust maksta nutitelefoni või -kellaga ja selle teenuse populaarsus kasvab kõigis kolmes Balti riigis. Umbes pooled (52%) klientidest maksavad nutiseadmega üle kümne korra kuus.

Eelmisel aastal kasutasid Luminori kliendid sularahaautomaatide teenustest kõige enam sularaha välja võtmist ja sisse maksmist: Lätis võeti kuus keskmiselt välja 194 eurot, Eestis 200 eurot  ja Leedus 254 eurot, mis on natuke rohkem kui 2020. aastal. Kliendid kasutavad ka sularahaautomaadis PIN-koodi muutmise võimalust, mida on tasuta.

Hetkel on Luminoril Eestis 93 sularahaautomaati, millest 25 võimaldavad läbi viipemaksete sularaha välja võtta. Antud automaate jagatakse koos LHVga ning need on äratuntavad valge värvi järgi.

Aastal 2021 ühendas Luminor oma sularahaautomaatide võrgustiku Balti riikides, parandades sellega võrgustiku haldamist ja võimaldades Balti riikides klientidele ühesuguseid funktsioone. Digitaalsete teenuste parandamise käigus vahetas Luminor sularahaautomaadid välja, olles nüüd ühed moodsaimad Baltikumis ja vastates kõige uuematele tehnoloogistele võimalustele ning turvanõuetele.

Enamik sularahaautomaate on juurdepääsetavad ka liikumispuudega, ratastooli kasutavate inimestele, kuna automaadid asuvad madalamal. Automaatide ekraanid on heledamad ja paremini nähtavad ka ereda päikesevalguse või muu valgustuse korral.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.