Luminori blogi

Luminor pakub väikeettevõtetele soodsamat liisingut

Luminor pakub majanduse elavdamise eesmärgil väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele senisest soodsamaid liisingutingimusi.

See suurendab ettevõtete võimekust osta põllumajandus-, metsandus- ja ehitusseadmeid ning samuti kaubaveokeid, tootmisvahendeid ja äritegevuseks vajalikke sõidukeid.

„Soodsamad liisingutingimused aitavad ettevõtjatel soetada esmavajalikku tehnikat mitte üksnes äritegevuse arendamiseks, vaid ka äritegevuse jätkamiseks ja isegi suurendamiseks,“ ütles Luminori liisingu juht Andrus Soodla.

„Praegune olukord on ettevõtetele kahtlemata keeruline, kuid see ei tähenda, et ärid seisma jäävad. Ettevõtjad on tublisti oludega kohanenud ning samuti leitakse agaralt uusi viise äri arendamiseks. Paljud on oma teenuste ja toodetega kolinud e-poodidesse ning mõningatel juhtudel laiendatakse ka autoparki, et jõuda järele suurenenud kullerteenuse vajadusele.“

Liisingitaotluse summa algab 8000 eurost, mis hõlbustab uute või kasutatud sõidukite, masinate ja seadmete soetamist. Soodsamad tingimused kehtivad vähemalt kaheaastase kapitali- ja kasutusrendi puhul.

Liisingu intressimäärad arvutatakse iga taotleja puhul eraldi, võttes arvesse ettevõtte olukorda ja konkreetse äriühingu taotletava laenu eesmärki. Euroopa Investeerimispanga (EIB) toel võivad Luminori kliendid saada 0,25% võrra madalamat intressimäära.

Luminori andmetel olid üle poole eelmisel aastal liisitud varadest sõiduautod või kaubikud. Põllumajandustehnika – traktorid ja kombainid – moodustasid liisinguportfellist veerandi.

Enamikul juhtudest (82%) eelistasid kliendid soetada kasutatud auto või seadme asemel uue. Liisitud mudelitest oli sõiduautode kategoorias populaarseim mark Toyota ning põllumajandustehnika soetajad eelistasid John Deere-i masinaid.

Lisateavet soodsamate liisingutingimuste kohta leiab Luminori veebilehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.