Luminori ESG-riskid on Balti pankade seas madalaimad

Luminori peakontor Tallinnas.Foto: Luminor

Maailma juhtiv ESG-reitingute määraja Morningstar Sustainalytics andis Luminorile ESG-riski hinnangu 10,5, mis on Balti riikides tegutsevate suuremate pankade hulgas parim.

Sustainalyticsi hinnangul on Luminoril väga kõrgel tasemel ESG-aruandlus ning vastutus ESG-ga seotud teemade järelevalve eest on pangas võetud juhatuse tasandil. Lisaks on ettevõtte juhtkonna tasustamine seotud ESG-eesmärkide saavutamisega. Pangal on ka tugev jätkusuutlikkuspoliitika, mille rikkumistest teavitamiseks on loodud hästitöötav süsteem. Luminori reitingutulemust saab näha siit.

„Sustainalyticsi poolt antud kõrge hinnang tähistab olulist verstaposti Luminori kiires edasiliikumises ESG-küsimustes. See näitab, et meie innovatiivsed meeskonnad töötavad järjekindlalt ja tõhusalt jätkusuutliku tuleviku ülesehitamise nimel – meie klientide, töötajate ning keskkonna hüvanguks,“ ütles Luminori jätkusuutlikkuse juht Kadri Vunder. „Samuti näitab see, et oleme õigel teel üleilmse süsinikuheite vähendamisele kaasa aitamises.“

Sustainalyticsi ESG-riskireitingud mõõdavad ettevõtte kokkupuudet valdkonnaspetsiifiliste oluliste ESG-riskidega ja nende riskide juhtimist. Kokkupuudete ja riskijuhtimise, kui kahe peamise näitaja mõõtmise tulemused ühendatakse, misjärel saadaksegi ESG-riski hinnang, mis on võrreldav erinevates ettevõtlusvaldkondades. „Sustainalytics jõudis järeldusele, et Luminori riskijuhtimine on keskmisest kõrgemal tasemel,“ märkis Vunder.

Sustainalyticsi hinnangul on Luminor kehtestanud väga tugeva andmekaitsereeglistiku ja haldab hästi eraelu puutumatuse ning küberturvalisuse küsimusi. Märkimist väärib ka asjaolu, et Luminor korraldab töötajatele regulaarselt andmekaitse ja küberturvalisuse koolitusi. Lisaks tõstab Sustainalytics esile ka Luminori tugevat vastutustundliku turunduse strateegiat, mis muuhulgas sisaldab tarbijate harimist erinevate toodete ja võimalike negatiivsete tagajärgede kohta.

Ärieetika osas kinnitab Sustainalytics, et Luminor on loonud väga tugeva altkäemaksu- ja korruptsioonivastase reeglistiku. Pank hindab regulaarselt ja põhjalikult sellealaseid riske ning hoolsusmeetmete võtmist enne ärisuhete alustamist. Rangetes rahapesuvastastes reeglites ei tee Luminor mingeid järeleandmisi. Lisaks saavad töötajad ja välised osapooled anonüümselt teatada eetiliselt küsitavatest tegevustest, kasutades ettevõtte omalaadset nn vilepuhumise kanalit.

Morningstar Sustainalytics on maailma juhtiv ESG-reitingute hindaja, mis teenindab suuri globaalseid institutsionaalseid investoreid ja ettevõtteid. Sustainalytics teeb koostööd sadade maailma juhtivate varahaldurite ja pensionifondidega, kes kaasavad ESG-reitinguid ja ettevõtete üldjuhtimise teavet oma investeerimisprotsessidesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.