Luminori blogi

Milliste mõtete elluviimiseks sobib ideelaen?

Hea võimalus oma soovid teoks teha, on ideelaen. Milliseid ideid selle laenuga ellu viia saab?Foto: Shutterstock

Häid ideid pole kunagi liiga palju – sama kehtib ka nende täideviimiseks vajaliku ressursi kohta. Üks hea võimalus, kuidas oma soovid edukalt teoks teha, on ideelaen. Milliseid ideid selle laenuga ellu viia saab, räägib Luminori jaepanganduse juht Tanel Rebane.

Ideid on seinast seina

Sobiva laenu valik sõltub eelkõige seatud eesmärgist. Ideelaenu puhul võib selleks olla näiteks üürikinnisvara või pikalt unistatud maakodu soetamine, aga ka näiteks oma ettevõtte alustamine, haljastustööde läbiviimine või hoopis midagi muud.

“Kõige sagedamini soetatakse ideelaenu eest nn teisest kinnisvara ehk suvilaid või investeerimiseks mõeldud üürikinnisvara,” märkis Rebane. Kuid ideelaenu on taotletud ka näiteks väliköögi, haljastustööde ning paljude teiste suuremahuliste tööde elluviimiseks. 

Peab olema tagatis

Ideelaenu puhul tasub tähele panna, et soovitud laenusumma võib moodustada kuni 60% tagatise turuväärtusest. Just olemasolev tagatis on ideelaenu puhul väga oluline.

“Kui remondilaenu puhul pole tagatist vaja, siis ideelaenu puhul on tegemist notariaalse tehinguga ning tagatis on kindlasti vajalik,” rõhutas Luminori jaepanganduse juht. Tagatiseks sobib kinnisvara, mida saab koormata hüpoteegiga ning mis peab olema kindlustatud panga poolt aktsepteeritud kindlustusandja juures, seda vähemalt objekti taastamisväärtuses.

Sõltub ideest

Ent milliste ideede teostamiseks ideelaen kindlasti ei sobi? Siinkohal tuleb meeles pidada, et ideelaenu minimaalne laenusumma on 10 000 eurot ning maksimaalne tähtaeg 20 aastat.

“Kui on soov teha kodus väiksemaid remonditöid või tasuda hambaravi eest, siis sellisteks juhtudeks tasuks eelistada pigem remondilaenu või väikelaenu,” selgitas Rebane.

Seega tasub igale ideele läheneda eraldi, selgitada välja tööde tegemiseks või mõtete elluviimiseks vajalik eelarve ning seejärel leida selle finantseerimiseks sobivaim laen. Luminori poolt pakutavad erinevad laenuvõimalused leiad Luminori kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.