Milliste tööde läbiviimiseks sobib remondilaen?

Remondilaenu eest võiks teha rohkemat kui lihtsalt seinte värvimine.Shutterstock

Kui kogutud säästudest jääb kodu remontimisel väheks, saab soovi korral taotleda vajalike tööde läbiviimiseks remondilaenu. Kuidas erineb see teistest laenuvõimalustest ning mida sealjuures tähele panna, räägib Luminor Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane.

Suuremate tööde jaoks

Tanel Rebase sõnul on remondilaen mõeldud ennekõike olemasoleva elukeskkonna parandamiseks. “Kui väiksemad remondikulud saab inimene tavaliselt oma säästudega kaetud, siis remondilaenu võetakse sageli näiteks akende, katuse, küttesüsteemi või põranda väljavahetamiseks,” rääkis ta.

Niisiis sobib remondilaen hästi ka näiteks kehvas seisukorras maakodu renoveerimiseks, ilma et kasutatavate materjalide kvaliteedi osas allahindlust peaks tegema. “Selle summa eest on mõttekas ette võtta juba midagi suuremat kui lihtsalt seinte värvimine,” lisas Rebane. Samuti võib remondilaenu kasutada mõne uue kodumasina või mööblieseme soetamiseks.

Sissemakset ja tagatist pole vaja

Remondilaenu taotlemine on väga kiire ja mugav: laenutaotluse võib esitada digitaalselt ning sissemakset ega tagatist pole vaja. Laenuperiood on reeglina 1–7 aastat.

Laenusumma algab 2000 eurost maksimaalne summa remondilaenuks on 20 000 eurot. Luminori suvise eripakkumise kohaselt on remondilaenu lepingutasu 0 eurot ja intress 8,5% ning seega on võimalik säästa kuni 300 eurot. Eripakkumine kehtib 15. augustini.

Planeeritav eelarve

Remondilaenu taotlemiseks on vaja minna Luminori kodulehele ja täita laenutaotlus, milleks kulub kuni viis minutit. Taotlusega tuleb esitada ka viimase kuue kuu väljavõte, samuti tuleb kirjeldada eesmärki, mida laenusumma eest täidetakse.

“Kui tegemist on remonditöödega, tuleks kirjeldada, milline on planeeritav remonditööde eelarve, kas inimene planeerib need tööd ise teha või ostetakse teenus kellegi teise käest. Võimalusel võiks esitada ka tööde läbiviijalt või müüjalt saadud pakkumise,” kirjeldas Rebane.

Kui pakkumine muutub

Mis aga juhtub siis, kui esialgne pakkumine peaks mingil põhjusel muutuma? Rebase sõnul pole sellisel juhul vaja pangale seda tõendavaid dokumente esitada.

“Kui inimene sai soovitud kolm akent tellitud ja paigaldatud odavamalt, kui esialgu kirjeldatud oli, ja raha jääb üle ka näiteks põranda õlitamiseks, võib ta seda laenusummat selleks rahuliku südamega kasutada,” selgitas ta.

Samuti kasutatakse remondilaenu sageli uude korterisse köögilahenduse soetamiseks, kuna kogu omafinantseering kulub kodulaenule. “Remondilaen on hea viis teha elamiseks vajalikud toimingud ära kohe, mitte siis, kui raha näiteks uue köögi ostmiseks viimaks kogutud saab,” rääkis Rebane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.