Nüüdsest võid rahakoti koju unustada

Digitaalsete rahakottide kasutajatel pole vaja ostude tegemiseks füüsilist pangakaarti kaasas kanda.Allikas: Luminor

Luminori pangakaardi omanikele lisandusid eelmisel aastal Apple Pay ja Google Pay turvalised maksevõimalused. Mõlemad makselahendused kannavad ühist eesmärki – võimaldada lihtsaid ja turvalisi makseid nii veebis, äppides kui ka füüsilistes poodides.

Digitaalsete rahakottide kasutamisel piisab makse tegemiseks kaardiga seotud nutiseadme (näiteks telefon või käekell) terminali kohal viipamisest.

Kontaktivabade maksete ülemaailmne populaarsus kinnitab, et see võimalus on võetud kiiresti omaks, et muuta inimeste elu senisest veelgi mugavamaks. Näiteks Apple Pay kasutajaid on maailmas juba praegu üle 500 miljoni. Meie lähiriikidest on kõige usinamad Apple Pay kasutajad rootslased ning Google Pay usku põhjanaabrid soomlased. 

Lihtne seadistada

Just kasutamise lihtsuses ja kiiruses peitub mõlema makselahenduse suurim võlu. iPhone’i kasutamise korral tuleb Luminori krediit- või deebetkaardi lisamiseks lihtsalt avada Walleti äpp, puudutada sümbolit „+“ ja järgida juhiseid. Klient saab hakata Apple Pay’d kasutama kohe, kui ta on lisanud oma kaardi iPhone’i, Apple Watch’i, iPadi või Mac’i arvutisse. 

Google Pay kasutamiseks tuleb vastav rakendus oma Androidi telefoni Google Play poest alla laadida ning oma Luminori kaart sinna lisada. Kui viipemakse funktsiooniga kaart on Google Paysse lisatud, saab kasutaja oma telefoniga viibates maksta kõikjal, kus aktsepteeritakse viipemakseid, näiteks kaupluses, ühistranspordis ning teha ka makseid veebis ja telefonirakendustes.

Võit mugavuses

Digitaalsete rahakottide kasutajatel pole vaja ostude tegemiseks füüsilist pangakaarti kaasas kanda. Piisab vastavast rakendusest, kuhu pangakaart ühe korra lisada ning edaspidi täidab näiteks nutitelefon või -kell kõiki kaardi ülesandeid. 

Kasutamiseks peab seadmes olema seatud pääsukood ja soovi korral näiteks näo- või sõrmejäljetuvastus. Nii saab iga makse tehtud kiiremalt ja lihtsamalt kui ükski füüsiline kaart seda võimaldaks. Ja mis peamine, kui näiteks pikas kassajärjekorras avastad, et rahakott on koju ununenud, siis on ikka hea tunne küll, kui telefon on kaasas ja seal on viipemakse funktsioon seadistatud. 

Kaasnev turvalisus

Mobiilsete makselahenduste keskmes on turvalisus ja privaatsus. Kasutamise korral ei säilitata kliendi krediit- või deebetkaardi tegelikke numbreid ei seadmetes ega serverites.  Selle asemel kasutatakse iga tehingu jaoks seadmega seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Turvalisust lisab veelgi see, et iga tehing tuleb kinnitada näotuvastuse, sõrmejälje või parooliga. 

Kasutamise meelespea:

  1. Ära luba võõrastel oma telefoni järelevalveta kasutada.
  2. Telefoni lukustamiseks kasuta keerulist salasõna, mustrit, näotuvastust või sõrmejälge. 
  3. Uuenda oma telefoni operatsioonisüsteemi regulaarselt.
  4. Kasuta ainult turvalisi ostukohti ja loe alati enne mõne rakenduse alla laadimist teiste kasutajate antud tagasisidet. 
  5. Telefoni kaotamise korral võta kohe ühendust panga klienditeenindusega ja palu, et kaart digitaalse rahakoti jaoks suletakse. 

Lisateavet Google Pay kasutamise kohta leiab siit.

Lisateavet Apple Pay kasutamise kohta leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.