“Pidin ma just nüüd reisikindlustuse tegemata jätma!” Sisustusekspert Merlin Miido sattus Andorras suusaõnnetusse

Vaevalt oli Merlin jõudnud Andorras esimest laskumist alustada, kui õnnetu juhuse tõttu jäi suusakant valli taha kinni ning toimus valus kukkumine, mille ajal kuulis naine kõva raksatust.Allikas: Merlin Miido

Kui saate „Kodud rahaks“ kaassaatejuht ja sisustusekspert Merlin Miido (@homeinestonia) märtsikuus perega iga-aastasele suusareisile sõitis ning esimesel päeval mäele jõudis, ei osanud ta arvata, et veedab ülejäänud aja kevadest õnnetu kukkumise tagajärgedega tegeledes. Veelgi enam: just selle reisi eel jättis ta esmakordselt tegemata reisikindlustuse. Õnneks kohtuvad selles loos nii õpetlik külg, õnnelik juhus kui ka positiivne lõpunoot.

Õnnetus, mis ei hüüdnud tulles

Kõik algas sellest, kui Merlin oma perega Andorrasse sõitis ning reisi esimesel päeval suusad jalga pani. „Olin aastaid lumelauaga sõitnud ning Eestis ka mäesuusatamist proovinud. Vaatasin esimesel päeval kohapeale jõudes, et punane mägi on heas seisus ja üsna lauge ning ostsin kohapeal kohe nädalase mäepileti ära – tegelikult mõtlesin juba siis, et äkki peaks ikka ühe päeva pileti ostma, aga kuna hinna osas väga suurt vahet polnud, siis jäin pikema perioodi pääsme juurde,” kirjeldab sisekujundusvõlur.

Vaevalt oli Merlin jõudnud laskumist alustada, kui õnnetu juhuse tõttu jäi suusakant valli taha kinni ning toimus valus kukkumine, mille ajal kuulis naine kõva raksatust. „Sain kohe aru, et see oli minu rangluu ning hiljem sai selgeks, et ka põlvega on kindlasti midagi lahti.”

Et elukaaslane oli laskunud Merlinist eespool, helistas naine kiiresti talle, kes otsis omakorda kiiresti kohalikelt töötajatelt abi. Nii leidis Merlini esimene ja viimane täispikk laskumine aset hoopis kelgul. Haiglas selgus ka täpsem diagnoos: murdunud olid nii rangluu kui ka põlv. Kuna diagnoos polnud eluohtlik, tähendas see, et operatsioon tuleks teha Eestis – seega leidis nädalane puhkusereis kiiresti ootamatu lõpu.

Elukaaslase Black kaart päästis halvimast

Olukorrale tõsidusele lisas vürtsi veel asjaolu, et kuigi varasematel suusareisidel pidas Merlin reisikindlustust iseenesestmõistetavaks sammuks, jättis ta just sel korral selle tegemata. „Istusime elukaaslasega haiglas nagu kaks tohmanit, pilgud täiesti tühjad, ega teadnud, mida edasi teha, kuhu helistada, mis meie reisist saab ning kuidas Eestisse tagasi sõita,” meenutab naine.

Siis aga meenus paarile, et elukaaslasel on aastaid olnud Luminor Black maksekaart, mille tingimuste hulka kuulub ka reisikindlustus. „Ta oli ka varem mulle maininud, et ma ei peaks tegelikult endale reisikindlustust tegema, kuna selle kaardi puhul peaks reisikindlustus laienema ka pereliikmetele, aga arvasin, et seal on kindlasti mingi konks ja äkki me peame selle jaoks kindlasti abielus olema.”

Suur oli aga üllatus, kui hotellituppa jõudes tutvuti uuesti maksekaardi tingimustega ning veenduti, et reisikindlustus peaks tõepoolest laienema ka Merlinile – nimelt tuleb Luminor Black kaardiga kaasa automaatne reisikindlustus kogu perele, mis kehtib kogu maailmas. „Võtsime Luminoriga ühendust, edastasime vajalikud dokumendid ning seejärel hoolitses kindlustus nii transfeeri, lennupiletite kui ka näiteks nädalaks ajaks soetatud mäepiletite kompensatsiooni eest,” kinnitab naine ning lisab, et kõige eest ise tasudes tulnuks perel maksta üle 4000 euro.

Video autor: Merlin Miido

Et olukord oli pingeline, põhjustasid teadmatust ja hirmu just õnnetusele järgnenud tunnid. „Pärast seda, kui Luminori poolt asjaajamine üle võeti, jäi minu ülesandeks lihtsalt puhata ja kojulendu oodata. Küll aga nägin, et olukord oli kõige raskem minu lähedaste jaoks, kuna nemad muretsesid minu pärast väga palju.”

Kõige suuremaks väljakutseks osutus transpordi leidmine hotellitoast lennujaama. „Kuna kohalik kiirabi polnud nõus nii pikka reisi ette võtma ning võrreldes Eestiga oli bürokraatia palju keerulisem, siis läks kojutulekuga pisut aega, kuid sealt edasi läks asi nagu lepase reega: kui jõudsime Tallinna lennujaama, ootas meid kiirabibrigaad, kes sõidutas mu Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse ning paari päeva pärast ootas mind operatsioon,” meenutab Merlin.

Järjekindlus viib sihile

Kuigi esimese prognoosi kohaselt oleks Merlin pidanud 12 nädalat veetma ratastoolis, siis õnnestunud operatsioon ning sellele järgnenud füsioteraapia on olnud nii edukad, et tänaseks käib naine kodus ringi juba ilma karkudeta. „Kui algne plaan nägi ette suve alguseks jalgadele saamise, siis füsioteraapia ja regulaarsete harjutuste abiga saan seda teha juba praegu ehk maikuus,” on ta seniste edusammude üle rõõmus.

Et reisikindlustus hüvitas nii mäepileti, reisi- ja hotellikulud kui ka haiglaarve, otsustas Merlin teha Luminor Black kaardi ka endale. „Need esimesed kaks päeva, kus oli palju teadmatust, kogenematust ja infopuudust, näitasid hästi, kui oluline reisikindlustuse olemasolu on. Seega otsustasin, et teen selle kaardi ka endale, et oma lähedasi samamoodi kaitsta,” ütleb ta lõpetuseks.

Lisaks reisikindlustusele tuleb Luminor Black kaardiga kaasa ka 180-päevane ostukindlustus, mis hõlmab ka toote parandust või asendust. Ühtlasi valib kaardiomanik ise, kuidas ta seda kasutada soovib – kas tavalise deebetkaardi, krediidipuhvriga deebetkaardi või tavalise krediitkaardina. Seega on Luminor Black igati paindlik maksekaart, mis vastab täpselt kaardiomaniku vajadustele ning kaitseb nii teda kui ka pereliikmeid kasvõi maailma teises otsas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.