Luminori blogi

Samm jätkusuutlikkuse poole: Luminor hakkab lähemalt uurima oma portfelli kasvuhoonegaaside heitkoguseid

Luminor asub järgmisel aastal koguma infot oma laenutoodete klientide ja investeerimisprojektide kasvuhoonegaaside heitkoguste kohta.Foto: Shutterstock

Luminor on esimene finantsasutus Baltikumis, mis on liitunud CO2-heidete aruandluse metoodika arendamise ja mõõtmise nimel töötava finantspartnerlusega (Partnership for Carbon Accounting Financials ehk PCAF) ning asub rakendama PCAF kasvuhoonegaaside arvestusstandardit Luminori laenu- ja investeeringuteportfelli puhul. 

“Astume järgmise suure sammu jätkusuutlikkuse tegevuskavas, asudes lähemalt uurima oma portfelli kasvuhoonegaaside heitkoguseid kõigis koduriikides. PCAF-standardi rakendamine tähendab, et järgmisel aastal alustame lisainfo kogumist oma laenutoodete klientide ja investeerimisprojektide kasvuhoonegaaside heitkoguste kohta,” selgitas Luminori jätkusuutlikkuse juht Kadri Vunder Fontana.

“PCAF-standard võtab arvesse organisatsioonide otsest ja kaudset kasvuhoonegaaside heidet. Saadud teave annab aluse Balti riikide ettevõtete kliimamuutustele avalduva mõju arusaamiseks ja aitab meil mõista, kui suurte väljakutsega ettevõtted silmitsi seisavad süsinikdioksiidiheite vähendamisel. Meil on väga hea meel, et saame  seda teemat oma klientide jaoks selgemaks teha ja toetada neid muutuste teekonnal. Samuti oleme peagi kinnistamas Luminori uut jätkusuutlikkuse poliitikat ja teeme juba sellest aastast samme, et aidata kaasa majanduse heitgaaside vähendamisele,” lisas Vunder Fontana.

Partnership for Carbon Accounting Financials (PCAF) on koostöö finantsasutuste vahel kogu maailmas, et võimaldada laenude ja investeeringute kaudu rahastatavate kasvuhoonegaaside heitkoguste ühtlustatud hindamist ja avalikustamist.

Seda tehes astuvad PCAFis osalejad olulise sammu, et hinnata kliimaga seotud riske, seada eesmärgid kooskõlla Pariisi kliimakokkuleppega ja töötada välja tõhusad strateegiad ühiskonna süsinikdioksiidiheite vähendamiseks.

Ettevõtmisega on liitunud üle 140 panga ja investori viiest kontinendist, laiendes kiiresti Põhja-Ameerikas, Ladina-Ameerikas, Euroopas, Aafrikas ja Aasia-Vaikse ookeani piirkonnas. Lisateavet leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.