Luminori blogi

Veebikohtumine asendab silmast-silma asjaajamist

Koroonaviiruse levik on pannud paljudes valdkondades proovile ettevõtete ja töötajate kohanemisvõime. Siinkohal ei ole erandiks ka pangad, kes on samuti erinevaid tööprotsesse pidanud üle vaatama ning neid vastavalt vajadusele kohandanud. Üheks heaks näiteks on see, et nõustamised ja paljud pangatoimingud on kolinud ümber veebi. Kuidas see täpselt välja näeb ja mida veebikohtumisel teha saab? 

Internet leevendab kriisi

Teiste seas on vajanud uuenduskuuri ka klienditeenindusega seotud protsessid: kas ja kuidas klientidega olulisi kohtumisi läbi viia, kui pandeemia veel kestab? Elu täiesti seisma jääma ei pea ning lahenduseks on virtuaalmaailm.

Luminor alustas juuni alguses eelbroneeritud kontorikülastuste ja veebikohtumiste süsteemiga ning mõlemad lahendused on kasutuses ka praegu. Tänu sellele ei jää tähtsad toimingud tegemata ning kliendi mured saavad lahendatud sama edukalt kui silmast-silma kohtumiste ja nõustamiste käigus. 

Ajad ja olud nüüdseks nii palju muutunud, et eelduslikult on inimestel kõik vajalikud vahendid digitaalseteks toiminguteks kodus olemas – näiteks lisaks arvutile ja internetiühendusele ka veebikaamera.

Kohtumine ei pea toimuma silmast-silma

Toimingud ei pea jääma paremat aega ootama, sest tegelikult on võimalik pea kõik pangatoimingud ja tehingud veebikohtumisel korda ajada. Kohtumisel saad panga esindajaga vestelda, küsida nõu, aga ka sõlmida erinevaid lepinguid. 

Kohtumiseks tuleb valida välja sobiv kuupäev ning kellaaeg ning pank peab selle kinnitama. Kohtumine näeb välja nagu videokõne ning selle käigus võid lisaks igapäevapangandusele arutada ka suuremaid teemasid nagu eluaseme- või väikelaenu võtmist, mis käib keerulisest ajast hoolimata lihtsamini kui kunagi varem. 

Tegelikult pole vaja pangakontorisse kohale tulla isegi laenulepingu allkirjastamiseks, sest piisab ka digiallkirjastatud dokumendist. Pangad on näinud kõvasti vaeva, et teenused oleks klientidele ka keerulisel ajal võimalikult lihtsalt kättesaadavad ning selline lahendus on muutnud nii mõnegi toimingu varasemast lihtsamaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.