5 nippi, kuidas keha suveks ette valmistada

Tervislik toitumine on hea enesetunde alus.Foto: Shutterstock

Suvi jõuab aina lähemale ja nii mõnegi jaoks tähendab see küsimust, kuidas paremasse vormi saada? Karm tõde on see, et enamiku lubadus saada suveks saledaks on tühipaljas sõnakõlks, mis ei motiveeri vähem sööma.  Toidu- ja igapäevakaupade veebipood Barbora.ee toob välja viis praktilist viisi, kuidas lihtsate sammudega saavutada suvine supervorm. 

Tervislike harjumuste loomine nõuab veidi planeerimist. Parim viis selleni jõuda on jagada üks suur soov väiksemateks eesmärkideks. 

Kui suur eesmärk on olla suveks heas füüsilises vormis, siis esimene väike samm on oma elukeskkonna kohandamine selliseks, et see sobitub tervislike eluviisidega. Esimese asjana võib julgelt silma alt ära korjata kõik ebatervislikud ahvatlused ja sättida nende asemele tervislikud vahepalad, mis aitavad unistuste vormi saavutada kiiremini. 

Toitu tervislikult igal ajal

Kui kodus saavad värsked ja tervislikud toiduained otsa, on väga lihtne sattuda oma harjumuste ohvriks ja pista suhu mõni ebatervislik snäkk, isegi kui soov tervislikult toituda on endiselt alles.

Seepärast on äärmiselt oluline valmistuda sellisteks olukordadeks. Kõige lihtsam on asetada köögis käepärasesse kohta mõned klaaspurgid, kuhu paned pähkleid, ube, pastat, riisi, tatart, manna, kaerahelbeid või muid kuivtoiduaineid. Ei tasu unustada ka konserveeritud tomateid, kookospiima või pähklivõid, mis on sellistel ootamatutel hetkedel asendamatud. 

Lõpeta vanad harjumused väikese vimkaga

Kõik on strateegiline, seega pööra tähelepanu sellele, millised toidud on käepärast. Ebatervislikke suupisteid valides tunneme sageli pigem igavust kui nälga, mistõttu sööme automaatselt seda, mis on lihtsalt ja kiiresti kättesaadav. Sellele probleemile on üsna lihtne lahendus – osta oma lemmikpuuvilju ja aseta need kohtadesse, kust võtad tavaliselt ebatervislikke snäkke.

Pärast selliseid väikeseid muudatusi tunned harjumuste muutust – igavuse tekkides haarab käsi hoopis tervisliku ampsu järele. 

Ära unusta eeltööd!

Poest koju jõudnud, valmista värsked toiduained ette nii, et neid on mugav kohe toidule lisada. Näiteks pese värsked köögiviljad, kuivata, tükelda, pakenda suletud anumasse ning tõsta külmkappi õiget hetke ootama. 

Eelnevalt tükeldatud juur- ja köögivilju on lihtne külmast võtta ja toidule lisada. Sel moel võib hoiustada brokolit, lillkapsast, lehtkapsast, porgandit ja paljusid teisi köögi- või puuvilju. 

Päästja sügavkülmik

Sügavkülmikut kasutatakse enamasti toiduainete säilivusaja pikendamiseks. Aga see on suur abimees ka elu lihtsustamisel. Sügavkülmik aitab säästa aega igapäevase toidu lauale tõstmisel, sest see on ideaalne koht varem valmis tehtud toidu säilitamiseks. 

Eelnevalt valmis tehtud ja portsjonitena sügavkülmikus säilitatud toitu on lihtne näljatunde tekkides soojendada ja süüa. Nii väldid ebatervisliku toidu näksimist või liigse raha kulutamist. 

Seega, kui valmistad järgmine kord perele süüa, tee mõni portsjon rohkem ja pane see sügavkülmikusse, kust seda on lihtne vajadusel võtta.

Sinu uus lemmik – maitsevesi

Tuleb tunnistada, et igapäevase vajaliku veekoguse joomine on enamiku inimeste jaoks väljakutse. Selle asemel eelistatakse magustatud jooke, mis on suhkrurikkad. Selline valik on ühest küljest arusaadav, sest kellele meist ei meeldiks erinevad maitsed, kuid teisalt ei suuda magustatud joogid meie kehas vett asendada.

Oma aju on aga võimalik ära petta, tehes endale maitsevett. Tükeldage erinevad puuviljad, marjad või ürdid, näiteks apelsinid, kiivid, õunad, maasikad, tüümian, piparmünt, sidrunid jne, ning lisage need vee hulka. Uued maitsenüansid pakuvad meeldivat üllatust ja lisaks kõigele on maitsestatud vesi ka tervislik. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.