Tihti arvatakse, et ega lihtsa tööga head raha ei teeni. Lihttööliste palgad kipuvadki jääma kaugele allapoole Eesti keskmisest ja nii ongi levinud kuvand, et lihtne müüja, laotööline või komplekteerija on madalapalgaline ning lootust paremale justkui polekski.
Barbora murrab selle müüdi – hea tahtmise korral on igaühel võimalik konkurentsivõimelist sissetulekut teenida ja seda olenemata ametikohast, isegi komplekteerijal. “Töötajaid ei hinnata nende positsiooni järgi, vaid selle järgi, kui palju nad iga päev ettevõtte arengusse panustavad,” kinnitab Barbora personalijuht Regina Jerofenko.
Tema sõnutsi töötavad Barboras vaid oma ala proffid: “Pole vahet, on tegemist komplekteerija, klienditoe spetsialisti, kulleri või turundusjuhi positsiooniga, kõik töötajad on oma ala spetsialistid ning töötasu vastab nende teadmistele, oskustele ja panusele.”
Komplekteerija olgu tõeline spetsialist
E-kaubandus on suhteliselt noor valdkond ja seetõttu on sektori palgaskaala väga lai. Komplekteerijate töötasu määramisel ei saa lähtuda jaekaubanduse töötasudest, mis aastatega paika loksunud – tööülesanded ja vastutus on lihtsalt nii erinevad.
Barbora komplekteerija töö on vastutusrikas, ta peab kindla ajavahemiku jooksul komplekteerima vaid kvaliteetseid tooteid (“parim enne” aeg, värske jne), seejuures ise hindama toodete kvaliteeti ning vajadusel need asendama. Seda kõike suudavad vaid oma ala tõelised spetsialistid ning seetõttu on komplekteerijate palgatase ka keskmisest kõrgem. Barbora komplekteerijate palganumbri suurus sõltub suuresti töötaja enda motivatsioonist ning panusest.
“Kui vaatame Barbora komplekteerijaid, siis nende palk on vahemikus 1000-1300 eurot, parimatel 1500-2000 eurot bruto. Näeme, et see on igati konkurentsivõimeline, isegi paljud kõrgharidusega spetsialistid ei teeni sellist tasu,” nendib personalijuht.
Näitena toob ta välja Barbora eriti tublid töötajaid, kelle palk on selgelt kõrgem kui mujal. “Need nn komplekteerijatest superstaarid on äärmiselt pühendunud ja oma oskused viimse liigutuseni perfektseks lihvinud. Kõigele lisaks on nad väga motiveeritud ja täidavad endale seatud eesmärke,” selgitab Regina Jerofenko.
Kõiki töötajaid koheldakse samaväärselt
Kui kontoritöötajatele pakutakse kodukontori võimalust, siis komplekteerijatele paindlikku töögraafikut ja mõnusat töökeskkonda. Barboral on mitu erinevat suunda, kuidas tööd pakutakse. Esmalt lähtutakse töötaja soovidest ja tööandja võimalustest. On neid, kes töötavad graafiku alusel kaksteist tundi, on osalise tööajaga üliõpilasi ja lapsevanemaid, kes saavad tööd teha vaid esmaspäevast reedeni kaheksa tundi päevas jne. Personalijuhi sõnul on üha enam populaarsust võitmas ka nn tööampsud, mistõttu püütaksegi võimalikult paindlikud olla ning pakkuda sellist mudelit, mis sobiks laiemale ringile.
Barboras peetakse väga tähtsaks sedagi, et inimesed tunneksid end töökeskkonnas hästi. Selleks on igasse komplekteerimiskeskusesse loodud korraliku kohvimasinaga puhkenurgad, kus töötajad end turgutada saavad. Lisaks on puhkealal massaažitool, mis tööpausidel mõnusat lõõgastumise võimalust pakub. “Üleüldine õhkkond on loodud just selleks, et kui komplekteerija vajab särtsu lisaks, on tal selleks kõik võimalused olemas ja ta saab pausilt energilisena tagasi tulla,” kirjeldab personalijuht Barboras töötamise võimalusi.
Kõigele lisaks täiendati alanud aastast Barbora tervise ja spordi kompensatsioonipaketti. Selleks, et toetada tervislikku ja sportlikku eluviisi, võimaldatakse töötajal lisaks sportimisele ka näiteks füsioterapeudi teenuseid kasutada ja seda kohe, alates esimesest tööle asumise päevast.