Barbora tuli koroonalainega pihta saanud Toidupangale appi

Pühade ajal on Toidupangas eriti oodatud maiustused ning igasugune jõuluvana kingikotti passiv kaup.Foto: Shuterstock

Kui sageli oled sina ühte-koma-teist poes kassade juurde pargitud Toidupanga kärudesse poetanud? Ilmselt oled ka märganud, et koroona kärpis aktiivseid toiduannetamise kampaaniaid ja see auk tuli kuidagi täita. Toidupank küsis abi e-poodidelt.

Toidupanga andmetel vajab Eestis igal nädalal abi keskmiselt 13 661 inimest. 2020. aastal saatis Toidupank ringlusse 247 tuhat tonni toitu, millest 73 protsenti oli päästetud toit, 17 protsenti Euroopa Liidu ostetud toiduabi ja 10 protsenti eraisikute annetatud ning lisaks ostetud.

Barbora turundusjuhi Argo Kubja sõnutsi on nende koostöö Toidupangaga kestnud alates 2019. aastast. Täpseid annetatud koguseid ta välja tuua ei oska, kuid eestlased olevat üsna usinad annetajad, eriti pühade ajal, kus paljud oma iga-aastase heateo teevad.

“Meie süsteem on e-poes ülimalt lihtne – inimene teeb tellimuse, nagu tavaliselt ja enne kauba eest tasumist, on võimalik valida, milliseid tooteid annetada soovitakse,” selgitab ta lihtsat annetamise protsessi.

Annetada saab vaid teatud, pika säilivusajaga kaupu. Toidupangale sobivad näiteks kuivained, konservid, purgisupid, küpsised ja maiustused, kunsti- ja kirjatarbed, hügieenitarbed, puhastusvahendid jms. Pühade ajal on kindlasti oodatud maiustused ning jõuluvana kingikotti passiv kaup. Kui klient on oma kauba eest maksnud, saab ta lihtsa vaevaga valitud tootele klikkides need “annetuskorvi” suunata. Pärast seda tooted komplekteeritakse Toidupanga jaoks ning saadetakse pühade ajal igal nädalal Tallinnas ja Tartu jaotuspunktidesse.

Kubja nendib, et Barboragi on sel talvel lisaks Toidupangale veel heategevusse panustanud: “Toetame neid mehi ja naisi Päästeameti Põhja regiooni komandodest, kes 24/7 meie nimel eludega riskivad ning meie turvalisuse tagavad.” Päästjatele viidi pühade alguse puhul suur kinkekott, mille sisuga komandodes rikkalik pidulaud katta ning edaspidi varustatakse päästjad märtsi lõpuni kehtiva sooduskoodiga, et pakkuda neile mugavamat, muretumat ja soodsamat ostlemist Barbora e-poes.

Tee oma heategu juba täna, koos Barboraga!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.