Karjääriredelil tempokalt tippu tõusnud Julia: “Mu töö pole lihtsalt töö, vaid elustiil!”

Julia on Barboras töötanud enam kui viis aastat ja tema tõus karjääriredelil on muljetavaldav. Komplekteerijana alustanud naine on jõudnud olla vahetuse vanem ja komplekteerimiskeskuse juhataja, hetkel koordineerib ta protsesse kõikides keskustes. “Töö peab olema aktiivne ja iga päev väljakutseid pakkuma,” ütleb ta.

Ahela koordinaator Julia Pogost räägib, et jõudis Barborasse oma elu pöördepunktil. “Pärast mitut aastat välismaalt Eestisse naastes, polnud mul absoluutselt õrna aimugi, mida teha tahan,” tõdeb naine. Ta teadis vaid, et soovib teha liikuvat ja aktiivset tööd. 

Ühel hetkel jäi Juliale silma kuulutus, kus pakuti tööd komplekteerimiskeskusesse. Julia ei kõhelnud hetkegi ja saatis oma CV ettevõttesse. Kõik ei läinud aga nii libedalt, kui ta lootis, sest esialgu teda tööle ei võetudki. Alles pool aastat hiljem, teist korda kandideerides, sai ta tööle asuda.

“Töö komplekteerijana meeldis mulle, päevad lendasid märkamatult. Sellegipoolest tahtsin alati peensusi ja kõiki detaile mõista – kuidas tellimused tulevad, tööd jagunevad ja süsteem üldiselt toimib,” meenutab Julia algusaegu Barboras

Seetõttu oligi järgmisteks loogilisteks sammudeks vahetuse vanema töö ja sealt edasi juba komplekteerimiskeskuse juhi ametikoht. Julia praegune, ahela kordinaatori amet, on naise sõnul huvitav ja pakub iga päev mitmeid väljakutseid.

Meeskond motiveerib

Oma töö juures meeldib talle see, et töötama ei pea vaid ühes kohas ning iga päev on teisest erinev. “Nö maastik mu ümber muutub pidevalt ja ma saan suhelda paljude inimestega. Töö pakub regulaarselt uusi väljakutseid ja mina võtan need rõõmuga vastu. Meie meeskond püüab iga päev oma kliente veelgi õnnelikumaks teha,” räägib Julia.

Kõige enam motiveerib Juliat komplekteerimiskeskuse meeskond ja samuti see, et ei seista paigal, vaid minnakse vooluga kaasa. Barboras on võimalik kasvada ja areneda, otsida uusi ideid ning muuta vanu. Julia sõnutsi pole igavlemiseks lihtsalt aega.

Kui naise käest uurida, kas tööga seondub midagi ebameeldivat, siis Julia nii ei ütleks. “Uued väljakutsed on huvitavad, kuid mõnikord väga rasked. Ma ei saa öelda, et see oleks ebameeldiv. Kuna Barbora pole lihtsalt töö, vaid elustiil, on vahel väga keeruline oma isiklikule elule ümber lülituda,” selgitab ta.

Mõnikord saab nalja ka

Julia töö on küll pingeline, kuid nalja on ikka ka saanud. Kõige naljakam lugu, mis talle meelde tuleb, juhtus paar aastat tagasi. “Mulle helistati ja paluti ühele tüdrukule oma tööd tutvustada. Mõte oli selles, et pidin neiule näitama, kui raske on igapäevane füüsiline töö ja ärgitama teda kindlasti kõrgkooli astuma. Läks aga nii, et selle ettevõtmise mõju osutus täiesti vastupidiseks, tüdrukule meeldis väga meie aktiivne töö ja hea raha teenimise võimalus,” naerab Julia toredat seika meenutades. Oma vaba aega, mis töö kõrvalt üle jääb, eelistab naine enda sõnul perega veeta ja neile ikka ja jälle uusi põnevaid kulinaarseid katsetusi pakkuda.

Kolleeg Juliast

Barbora sortimendiosakonna juht Leiki Lehemets on koos Juliaga töötanud juba päris pikalt, kuigi algusaastatel nad tööalaselt väga palju kokku ei puutunudki. Tihedam koostöö läks nende vahel lahti pärast seda, kui Juliast oli saanud Haabersti komplekteerimiskeskuse juht.

“Iseloomult on Julia alati jätnud pigem vaoshoitud mulje. Ilmselt tuleb see sellest, et ta süveneb väga tõsiselt oma töökohustustesse ning selle kõrvalt muu jaoks palju aega ei leia. Kui teda aga tundma õppida, siis pilt muutub – tegemist on väga avatud ja abivalmis kolleegiga, kes teab oma töövaldkonda läbi ja lõhki ning jagab meelsasti oma teadmisi, toetades ümberkaudseid nõu

ja vajadusel ka jõuga,” iseloomustab Leiki oma kolleegi.

Julia puhul meeldib Leikile see, et ka tõsistes olukordades leiab ta aega mõne nalja õhku viskamiseks. Olgu see kasvõi pisike kommentaar vestlusaknas mõne koosoleku pausi ajal, meel läheb ikka rõõmsaks, ka kõige keerulisema kuluga tööpäeval.

“Teda võiks isegi nimetada kontrollorganiks, kes teistele nende kohustusi meelde tuletab. Lubadused ja tähtajad on tema jaoks oluline teema, mida koostööd tehes alati silmas tuleb pidada. Unustada ei lase Julia midagi ning vastutuse võib kahe käega talle usaldada,” räägib Leiki ja tõdeb, et ilmselt on see ka üks põhjustest, miks Julia Barboras suhteliselt lühikese ajaga sellise kõrge lennuga karjääri  saavutanud on.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.