Mis on moes 2023. aasta kevadel? 5 huvitavat toodet, mida tasub lisada ostukorvi

Et maitsemeeli elavdada, tasub klassikalise sibula, tilli ja lehtsalati asemel aeg-ajalt poetada ostukorvi ka midagi pisut harjumuspäratut.Foto: Shutterstock

Pärast pikka talve pole midagi paremat kui tähistada kevadet uute, värviliste ja maitsvate asjadega. Nii nagu riietus on kohandatud ilmastikule, ilmuvad ka toodete ostukorvi uued kevadtrendid.

Toidu- ja igapäevane internetisupermarket Barbora.ee pakub võimaluse heita pilk selle kevade ostutrendidele, et ammutada inspiratsiooni uuteks toitudeks ja maitseseiklusteks.

Klassikaliste sibulate ja tillide asemel soovitame menüüsse lisada ka midagi pisut ebatavalist, mis sümboliseeriks kevadet. Allpool on välja toodud viis huvitavat toodet, mis tasub kevadisesse ostukorvi lisada.

Apteegitill

Kogu apteegitilli taim on söödav ja sobib erinevate toitude valmistamiseks suurepäraselt. Taime varsi võib lisada suppidele ja hautistele, samuti on see hea lisand liharoogadele.

Apteegitilli lehed on suurepärane alternatiiv klassikalisele tillile või petersellile, millega maitsestatakse erinevaid roogasid.

See taim sisaldab lisaks A-, C- ja B6-vitamiinile veel muidki vitamiine, mis takistavad enneaegset vananemist põhjustavate vabade radikaalide teket.

Oh, ja veel üks asi – apteegitill ja mereannid on nagu unistus kevadõhtul ehk ideaalne kooslus!

Murulauk

Murulauk ei vaja kasutamiseks erilist ettevalmistust, kuna seda tarvitatakse enamasti toorelt, värskelt ja garneeringuna. Murulaugu maitse sobib hästi iga vürtsika toiduga ning selle erkroheline värv lisab ka visuaalset naudingut.

Murulauguõied sobivad suurepäraselt garneeringuks või lisandiks näiteks kanaroogadele. Aga miks mitte valmistada murulauguvõid ja kaunistada see hakitud lillade õitega või teha hõrku murulauguõieaiolit.

Seller

Seller on madala kalorsuse ja väikese rasvasisaldusega köögivili, mida süüakse sageli vahepalana ja mis leidub peaaegu igas köögiviljavaagnas.

Seller sobib hästi suppidesse, hautistesse ja pajaroogadesse. Sageli kasutatakse sellerit vedelal kujul ja valmistatakse sellest tervislikku värsket mahla. Toidunautlejad hindavad aga kõrgelt soola ja selleriseemnete kombinatsiooni.

Muidugi ei maksa unustada ka juursellerit, mida on lihtne tarvitada – seda saab nautida lihtsalt viiludeks lõigatuna, puistata riivituna suppidele ja hautistele, grillida või lisada salatitesse.

Pak choi ehk paksoi

Seda vilja tuntakse mitme nime all: pak choi, bok choi, hiina lehtnaeris, pak choy, baak choi, yow choy, hiina lehtkapsas ja eestipäraselt paksoi.

Paksoi lehtedel ja vartel on karge tekstuur ja maitse, mis sarnaneb pisut kapsa ja spinatiga. Paksoid sobib kõige paremini süüa värskelt, kuid seda võib ka pannil küpsetada või enne sööma asumist paar minutit hautada.

Rukola

Värsketel rukolalehtedel on iseloomulik vürtsikas aroom ning maitse võib olenevalt küpsusastmest olla erk, piprane või kergelt mõrkjas.

Rukolat (nagu teisigi lehtköögivilju) süüakse tavaliselt toorelt. See taim sobib suurepäraselt salatitesse, pitsa lisandiks või pesto peamiseks koostisosaks, asendades tuttavat basiilikut.

Rukola vürtsikus tasakaalustab paljusid maitseid alates viigimarjade magususest kuni kitsejuustu teravuseni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.