Nutikas e-poodleja soovitab: kuidas e-poes efektiivselt ostelda

Pole vaja oma väärtuslikku aega igapäevasele ühistranspordis trügimisele ja järjekordades seismisele kulutada, kui ostud on võimalik teha e-poes vaid mõne klikiga.Foto: Shutterstock

Igapäevaste tegemiste hulk kipub meil sageli üle pea kasvama ja elutempo võtab aasta lõpu eel veelgi tuure üles. Oled sa üksik või pereinimene, aega olmeprobleemidega tegelemiseks on alati väga vähe. Noor ehtedisainer Piret elab Tallinnas Kalamajas ning on klassikaline kunstihing, kellele igapäevane olme on paras väljakutse. Õnneks on ta enda jaoks e-shoppamise avastanud ning selleks, et elu lihtsamaks teha ka mõned nipid õppinud, kuidas kaup kerge vaevaga koju kätte jõuaks.

Piret pole poes käimist mitte kunagi armastanud, sest otsustamine pole just tema tugevaim külg ja asjade valikust sobivat leida on tema jaoks paras peavalu. “See pole vist väga naiselik omadus, et poode ei armasta ja asjade valimine nii problemaatiline on,” muigab ta enda üle ise.

Barbora e-poe avastas Piret juba enne koroona tulekut ja sellest ajast peale vähemalt toidu- ja esmatarbekauba valimine peavalu ei valmista. “Mulle väga meeldib see, et võin oma ostukorvi planeerida ja komplekteerida ükskõik millal, kasvõi keset ööd,” räägib naine. Kunstnikud kipuvad olema üldiselt rahvas, kes loometuhina saabudes kella ei vaata ning nii võibki juhtuda, et kui märgatakse poodi minna on need juba suletud. E-poes pole seda muret kunagi.

Võta ostlemiseks aega ja planeeri rahulikult 

Kui aga planeerimine ja oma vajaduste väljaselgitamine muret valmistab, siis sedagi saab e-poes teha omas tempos. Barbora registreeritud kasutajal on võimalik ostukorvi kokku panna kasvõi nädal aega, mõelda mida vaja ja vaadata erinevaid kampaaniad. Pireti sõnutsi on temagi nö aeglane ostleja. “Ma alustan tavaliselt ostmist nädala alguses, vaatan esmalt üle sooduspakkumised ja panen mingid asjad korvi. Paari järgneva päeva jooksul tuleb mulle näiteks meelde, et tahaksin kommi ka ja pesupulber läks ennist hoopis meelest ja siis saan need lisada,” kirjeldab ta oma harjumust. 

Kindlasti soovitab ta Maxima AITÄH kliendikaardi oma kontoga siduda, nii on heade pakkumiste nimekiri veelgi pikem. Enne lõplikku ostukorvi kinnitamist, viskab ta veelkord pilgu peale eri- ja sooduspakkumistele ning alles siis saadab tellimuse teele.

Piret toob välja veel ühe hea võimaluse, et Barbora e-poes saab oma ostukorvi salvestada. See on väga mugav moodus oma elu veelgi lihtsamaks teha. Eks paljudel meist ole ju oma kindlad lemmiktooted, mis ikka ja jälle meie korvi tee leiavad. Nii ongi hea võtta juba enne valmis komplekteeritud ostukorv, vajadusel midagi ära võtta või lisada ja ongi ost hetkega sooritatud. 

“No mina küll ei arva, et peaksin oma väärtuslikku aega igapäevasele ühistranspordis trügimisele ja järjekordades seismisele kulutama. Pealegi pole mul autot, millega ostetud kraam koju vedada. Selle asemel teen ostud paari klikiga ja pühendan oma aja loomingule ja sõpradele,” on naine edaspidigi veendunud e-poodleja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.