Tasuta lõunaid pole olemas? On küll ja seda ametis, kus iga liigutusega saad panustada oma töötasusse

Barbora vahetusevanem Nikita ütleb, et tema töö on "McShopping". "Teed oma graafikus valitud ajal kindlaid töösamme, kõik on lihtsateks etappideks lahti löödud."Foto: Barbora

Usutavasti on väga suur osa meist viimase 2,5 aasta jooksul kokku puutunud e-toidupoe – sh Barbora – kulleriga. Eks kulleri tööd võib moel või teisel ette kujutada vähemalt iga autojuht. Kuid millised on inimesed, kelle käe alt tulevad need toidukotid, mille kuller su ukse taha toob? Vastus – nad on pealehakkajad, usinad ning mis kõige olulisem, hea huumorimeelega.

Uurisime Barbora komplekteerijatelt, mismoodi nad ise oma töökohta näevad, palusime nimetada selle töö eeliseid ja kirjeldada ka meeskonnavaimu. Pea kõigist vastustest koorub välja, et komplekteerimistöö suurim eelis on väga ühene seos töö kiiruse ja täpsuse ning töötasu vahel.

“Peamiselt meeldib mulle selle töö juures asjaolu, et palk sõltub otseselt kiirusest ja täpsusest. Seega – mida kiirem ja hoolikam ma olen, seda parem on mu tulemustasu,” osundab Lilia. Ta lisab, et see motiveerib, kui oled ambitsioonikas, sest näed ju oma pangakontol, et iga sinu liigutus loeb.

Tasuta lõunaid pole olemas?

Kuid selge on, et palk ja tulemustasu pole praeguses maailmas enam sugugi ainus motivaator. Tööandjad konkureerivad heade töötajate pärast ning inimeste ootused töökohale on muutunud. Ootusteks võivad olla näiteks soodustused toitlustuse, lõõgastuse, trennikompensatsioonide või muu sarnase osas.

“Mulle väga meeldib, et meil on tasuta lõunad, ei pea ise söögi kaasa tegemisele aega kulutama. Mis veel oluline – meie kokk on väga hea, saame tänu temale iga päev maitsva sooja prae või supi,” kirjeldab Lilia. 

Ta lisab, et väga vähestel tema tuttavatel on oma igapäevatööst ette näidata tasuta lõunasöök. “Samuti hindan väga, et saame tänu Stebby äpile leida vaba aja veetmiseks, sportimiseks või lõõgastuseks – näiteks massaaži, mida on pärast aktiivset tööpäeva väga mõnus kasutada,” räägib ligi kaks aastat Barboras töötanud Lilia.

Tiim või konkurents?

Tasuta pakutava söögi ja lõõgastusviiside kõrval või nendega koos tuuakse välja ka tiimi tähtsust. Ehkki ühelt poolt toovad töötajad töö suurima plussina välja isikliku panuse tähtsuse ehk justkui võiks kõiki kahtlustada äärmuslikus individualismis, nimetavad ometi pea kõik ühe olulise eelisena ka meeskonnavaimu.

“Mulle meeldivad põhimõtteliselt kaks asja – minu tiim ja tasuta lõuna,” sõnastab Nikita lühidalt. Teda täiendab Lilia: “Meil on väga kokkuhoidev ja sõbralik tiim, oleme parimate tulemuste nimel alati valmis üksteist aitama.”

Kuidas siis nii, et sa pole oma kolleegidega konkurent? “Me oleme väga ühtsed, me töötame kõik ühtse tiimina ja ühe eesmärgi nimel,” märgib Alina. “Meeskonnatöö mängib meil suurt rolli, kuna peame kiirematel päevadel üksteisele abiks olema, sest ainult koos saame tellimused õigeks ajaks valmis,” lisab Lilia. Ühtsusele viitab ka Nikita, kes hindab oma ametis tiimitööd üle kõige.

Tööamps või peamine töö

Viimasel ajal on päris palju tähelepanu saanud nii-öelda tööampsude või osaajatöö populaarsuse kasv. Kindlasti pakub töö Barboras tellimuste komplekteerijana mõlemat – saad seda teha nii põhitöö kui ka osaliste ampsudena. Kuid mida töötajad ise ütlevad? Selgub, et mõlemat.

“Barbora on mu peamine ja ainus töö – olen kahe siin töötatud aastaga saanud selgeks parimad mustrid, et teenida võimalikult palju boonuseid, lisaks annab töökoht võimaluse väga paindliku töögraafiku koostamiseks,” osutab Alina.

Ka Lilia tõdeb, et Barbora on tema peamine töö, ehkki paindlik graafik annab võimaluse nii põhi- kui lisatööks. “Ma olen Barboras nii kaua olnud seetõttu, et siin saab ka karjääriredelil areneda. Meil on ka muid ametikohti, nagu näiteks esimese ringiga leidmata jäänud tooteid kokku koguv koordinaator, vahetusevanem, juhataja. Soovi korral saab ka toidukulleri või klienditeenindajana kätt proovida,” täpsustab ta.

“Ma ütleks, et see töö on McShopping, teed oma graafikus valitud ajal kindlaid töösamme, kõik on lihtsateks etappideks lahti löödud. Ning minu jaoks on see mõlemat – nii põhi- kui ka kõrvaltöö,” võtab Nikita kokku.

Uuri Barboras töötamise kohta lähemalt veebilehelt www.barbora.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.