Vaata lihtsaid nippe, kuidas toidupoes raha säästa

Enne poodi minekut planeeri hoolikalt menüü ja koosta ostunimekiri.Foto: Shutterstock

Pole tähtis, kui suur on sinu rahaline sissetulek, oma väljaminekutel tasub igal juhul silm peal hoida. Üks suuremaid kuluartikleid igapäevases eelarves on toit. Sageli aga on nii, et teame küll täpselt, kui palju kulub vee ja elektri, internetiteenuse või laste trennide peale. Kui aga küsida, kui palju läheb ühes kuus raha toidule, tekib mõttepaus, sest ega seda täpselt ei teagi.

Meil on mõned head nipid, kuidas kulud kontrolli alla saada ning toidupoes käies raha säästa.

Planeeri

Ostelda ei tasuks spontaanselt, eriti keeruline on pea selge hoida siis, kui kõht ka veel tühi. Seega, planeeri enne ostude tegemist oma menüü nii, et saad kasutada külmkapis juba olemasolevat ja siis koosta nimekiri, mida on vaja juurde osta.

Parim sõjaplaan on alati ostunimekirjast kinni pidada ja emotsiooniostudest hoiduda. Eriti nendest toodetest, mis kampaania korras ahvatlevalt silme alla toodud. Tõhus nipp ülearuseid oste vältida, on suunduda ostlema hoopis e-poodi. seda eriti siis, kui peres on ka lapsed, kes tavapoes kõik kommiriiulid läbi revideerivad ja pooled tooted korvi soovivad poetada.

Juhul, kui pea on oste planeerides tühi, võid inspiratsiooni ammutamiseks ja menüü koostamiseks sirvida mõnda retseptiäppi. Ka Barbora kodulehe retseptikogus on suur valik väga maitsvaid ja kergesti valmivaid retsepte. Kui meelepärane roog on välja valitud, siis saad kõik vajaminevad koostisosad ühe klikiga ostukorvi tõsta ning lisaks kulleriga ka kiiresti koju tellida.

Jälgi kampaaniaid

Enne toidukaupade ostma asumist tasub sirvida kindlasti ka kampaaniapakkumiste rubriiki. Kampaaniad ei ole ainult füüsiliste poodide pärusmaa, ka e-poed teevad sageli väga häid pakkumisi. Muidugi tasub odavaid hindasid otsides meeles pidada, et üsna arutu oleks ühest linna otsast teise kihutada, et erinevatest poodidest kampaaniatooteid kokku otsida. Küll aga tasub e-poodide hulgast see, kus kõige rohkem soodustusi just sinu ostunimekirjas olevatele toodetele.

Juba osteldes jälgi hoolega sedagi, kas kampaania korras müüdav toode ka tegelikult soodsam on. Samuti tasub läbi mõelda erinevad 1+1 või 2+1 toodete pakkumised. Kes ei tahaks ühte toodet tasuta kauba peale saada? Sageli on sellised head pakkumised kodukaupadele ja mõnikord ka toiduainetele ning selliste soodustuste puhul on sääst tihti isegi kuni 40%.

Osta hulgi

Hulgi ostmine ei tähenda seda, et krahmad koju suurel hulgal suvalisi sooduspakkumises olevaid tooteid. Kui on aga selliseid tooteid, mida pere pidevalt tarbib, kodus on piisavalt ruumi ja sobiv koht, kus seda hoida, siis võib hea hinnaga hulgi osta küll. Kindla ja regulaarse tarbimise korral on sääst sel juhul parasjagu priske.

Ostle e-poes

E-poes ostlemine on raha kokku hoidmiseks julgelt üks parimaid viise. Oma pere menüüd hoolega planeerides saad e-toidupoes poekorvi koostada just täpselt nendest kaupadest, mida tõeliselt vajad. Koostad toidukorvi, maksad ja saad soovitud toidukoti sobival ajal kodus kätte. Ära jääb poodisõit, mis hoiab otseselt kokku kütusekulu.

Lisaks aja- ja kütuse kokkuhoiule on e-osteldes ka oluliselt väiksem oht, et teed mõne emotsionaalse ostu või langed reklaami ohvriks. Seega – iga kord, kui jätad lettide vahele trügima minemata ning järjekorras seismata, säästad raha ning lisaks ka 30-45 minutit väärtuslikku aega. Ja muidugi ka hea jupi närve.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.