Kuidas tulevad toidupoed toime sellega, et kõik tahavad suvel puhata?

Foto: Elmo RIig/Sakala/Scanpix

Suve tuntakse kaubanduses kui puhkuste ja asenduste aega ning jaekettides nagu Selver ei ole asjad sugugi teistmoodi. Soojad ilmad ja erinevad festivalid ning suveüritused meelitavad inimesi vaata et vägisi töölt ja kodust eemale ning see on ka täiesti mõistetav. Klientide jaoks peavad toidupoed aga avatuks jääma ning kõik teenused ja kaubad täpselt samamoodi kättesaadavad olema nagu teistel aastaaegadel.

Suveperioodi päästavad koolinoored ja ajutised töötajad

Selveris lähtutakse suviseid puhkusegraafikuid koostades põhimõttest, et iga töötaja peaks saama suvel vähemalt kaks nädalat puhata. Ettevõte juhi Kristi Lompi sõnul on suvekuudel väga oluline roll just ajutistel töötajatel. “Suuresti elamegi suve üle tänu meie toredatele suveabilistele,” sõnas ta.

Paljud ajutised töötajad on loomulikult koolinoored, kes suvel vastavalt oma võimalustele üks või kaks kuud töötavad. “Noor inimene tahab ju suvel puhata ka, see on mõistetav,” ütles Lomp. Osa noortest, kes on veel koolikohuslased, saavad suvel töötada maksimaalselt pool vaheajast, kuna selline on seadus. “Neid, kes kolm kuud on, on pigem vähe.”

Lisaks sellele, et suvi on puhkuste aeg, on Selveris tööl ka selliseid inimesi, kes töötavadki ainult sügisest kevade lõpuni ning suvekuudel millegi muuga tegelevad. “Mõned inimesed lähevadki suveks ära, et sügisel tagasi tulla. See meie jaoks suurt koormust juurde ei pane, kui inimene sedasi soovib tööl käia,” selgitas Lomp.

Keerulisemate ametite puhul tulevad appi oma töötajad

Kui saalitöötajate ja kassapidajate ning teiste ametikohtade ülesandeid saavad enamasti täita ka ajutised töötajad, siis teatud positsioonide jaoks on vajalik pikaajaline kogemus ja kvalifikatsioonid, mida uustulijal tahes-tahtmata alati ei pruugi olla. Selliseks positsiooniks on näiteks kaubakategooriajuht, kes vastutab selle eest, et kauplusesse saaks tellitud õige kogus kaupa ning kelle töö on Lompi sõnul üks olulisimaid kogu kaupluses.

Siinkohal peavadki puhkusegraafikute koostajad lähtuma töötajate soovidest ja oskustest, et näiteks kaubakategooriajuhti asendaks tema puhkuse ajal teine kaubakategooriajuht ja kaupluste juhatajat näiteks tema asetäitja. Suuremate kaupluste puhul võib Lompi sõnul tulla ette ka seda, et kaupluse juhatajat asendab näiteks piirkonna juht. “Näiteks Järve Selver on selline, kus on mõistlik, et on olemas ka piirkonna juhi tugi, kuna kauplus on tavapärasest suurem,” selgitas Lomp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.