Selveri blogi

Kuumad joogid toidupoes: miks Selver kohvijooke müüb ja kui palju neid ostetakse?

Foto: Hendrik Osula.

Paljude inimeste jaoks ei ole ehk sugugi uudis, et kahekümnes Selveri kaupluses üle Eesti leiab saialeti kõrvalt ka kuumade jookide leti, kust klient endale sobiva kohvijoogi või tee saab valida.

Toidupoes saiakeste kõrvale kosutava kohvi serveerimine ei ole sugugi uus või haruldane nähtus. “Kuumade jookide pakkumist alustasime Saare Selveris tegelikult juba 2006. aastal, kuid moodsaid kohviseinu hakati rajama 2017. aasta mais,” rääkis Selveri ostudirektor Katrin Riisalu. Täna saab kuuma kohvi ja teed kaasa osta kokku 20 Selveri kauplusest.

“Otsime võimalusi ka uute kohviseinade lisamiseks kauplustesse, mille piirkonna klient tunneb taolisest tootest puudust,” sõnas Riisalu, kelle sõnul on kuumade jookide ostmise võimalus toidupoes kliendi jaoks justkui lisaväärtus ja emotsioon. “Kuna müüme pagarilettides ka maitsvaid saiakesi, siis kohv on selle kõrvale parim kooslus,” sõnas ta. Just sel põhjusel ongi kohviseinad paigutatud otse pagarilettide kõrvale – et see kliendi jaoks võimalikult käepärane ja mugav oleks.

Läbi aastate ei ole klientide maitsemeel ja ostuharjumus Riisalu sõnul kuigivõrd muutunud. “Endiselt on ostetuimad kuumad joogid kohv piimaga ja cappuccino,” sõnas ta. Erinevalt kohvikutest on Selveri kohvijookide hinnad kurikuulsast kolme euro piirist kaugel – jookide hinnaks on 1,29. Klientide seas on väga populaarne ka “8. kohv tasuta” kampaania.

“Oleme mõelnud oma klientidele ka selles osas, et oste oleks kohvijoogiga mugav sooritada,” ütles Riisalu. “Selleks on meil joogitopsihoidikud, mida saab ostukärule kinnitada. Autosse kaasa võtmiseks pakume ka topsialuseid. Kuumade jookide tooraine ja retseptid on välja töötatud koostöös oma ala parimate kohvispetsialistidega.”

Seni on kohvisõprade jaoks eelistatuimad Selverid Balti-Jaama, Balti-Jaama Turu, Pirita, T1, Torupilli, Kadaka ja Sepapaja Selverid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.