Selver toob kauplustesse uut tüüpi prügikastid: kliendid ja töötajad peavad edaspidi prügi sorteerima

Foto: Shutterstock.

Prügi sorteerimine on lihtne ja keskkonda säästev harjumus, mille selgeks saamine on vaid harjutamise küsimus. Alates tänavu juunikuust võtab Selver prügi sorteerimise tõsiselt fookusesse, mis tähendab, et kaovad ära segaprügikastid ja selle asemele tulevad sorteerimislahtritega kastid.

Eesmärk on tõsta teadlikkust nii töötajate kui ka klientide seas

“Prügi hakatakse tõsisemalt sorteerima Selveri kauplustes ja kontorites,” sõnas Selveri arendusdirektor Agi Metsandi. Klientide jaoks tähendab see, et enam ei leia kaupluse fuajeest ühe auguga suurt segaprügikasti, kuhu visatakse praegu kokku nii pakendeid kui ka biojäätmeid. Põhimõtteliselt tuleb kauplustes igale poole, kus on praegu prügi äraviskamise koht, lahterdatud prügikast.

“Tulekul on mitme tsooniga prügikastid, kuhu saab prügi vastavalt selle liigile visata. Prügikastide juurest leiab muidugi ka juhendi, millest prügi ära visates lähtuda, et seeläbi aidata nii klientidel kui ka meie oma töötajatel prügi õigesti sorteerida,” lisas ta.

Metsandi rõhutas, et sorteerimislahtritega prügikastide puhul on väga oluline, et sorteerimise põhimõtteid järgiks iga inimene.

“Prügi õigesti sorteerimisel eesmärgiga materjali hiljem ümber töödelda ja taaskasutada on kõige olulisem eeldus, et näiteks papi- ja paberijäätmete lahtrisse ei visataks muud prahti. Vastasel korral muutub kõik juba kasti kogutud materjal kõlbmatuks.”

“Eestis pole prügi sorteerimine veel kahjuks kõigi jaoks vajalik oskus, mistõttu on infotahvlite olemasolu oluline ka üldise teadlikkuse tõstmisel. Kui meie töötajad päevast päeva töö juures prügi sorteerivad ja selle kohta õpivad, siis on lootus, et nad hakkavad neid põhimõtteid ka kodus järgima ja jagavad seda teavet ka oma tutvusringkondades,” lausus ta.

Prügi sorteerimine pole tegelikult Selveri jaoks uus nähtus

Kui Selveri kauplustes nö kliendialade – müügisaalide ja kassade – puhul on prügi sorteerimine uus nähtus, siis tegelikult on Selveri lao poole peal juba aastaid pakendijäätmeid vastavalt materjali tüübile sorteeritud.

“Lao poole pealt läheb näiteks papp ja kile juba aastaid pressi alla ja taaskasutusse, seega sisuliselt selle poole pealt suuri muudatusi oodata ei ole”, selgitas arendusdirektor.

Muutub aga see, kuidas Selveri kontorites jäätmete äraviskamine välja nägema hakkab. “Enam ei hakka kontorilaudade all olema eraldi segaprügikaste, vaid üks sorteerimislahtritega kast, kuhu inimesed oma tekkivat prügi viia saavad,” ütles Metsandi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.