Selveri blogi

Suunanäitajad: Sepapaja Selver loobub koos ülejäänud Ülemiste City’ga plastikust

Foto: Elmo RIig/Sakala/Scanpix

Enam kui 10 000 töötajaga Ülemiste City käivitab tänasest programmi, millega loobutakse toidukohtades lõplikult tavalistest ohtlikest ühekordsetest plastnõudest, et viia linnakus prügi teke miinimumini. Pooleaastase üleminekuperioodi jooksul liitub algatusega ka linnakus asuv Selveri toidupood.

Ülemiste City kümmekonnas kohvikus ja restoranis minnakse tänasest toidu kaasamüügil üle ühekordsetele nõudele, mis on kas taaskasutatud plastikust või biolagunevad. “Oleme võtnud eesmärgiks, et Ülemiste City ei toodaks juurde keskkonnavaenulikku prügi,” selgitas linnakut arendava Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak.

“Linnaku söögikohtades ja toidupoes kulub inimestele toidu kaasa müümiseks iga päev keskmiselt ligi poolteist tuhat toidupakendit, mis teeb pooleteise aasta jooksul ühe suure büroohoone kõrguse hunniku prügi – pikema perioodi peale on see meeletu kogus,” põhjendas Nõlvak algatuse olulisust.

“Tahame näidata eeskuju, sest oluline on üldine suhtumise muutumine,” ütles ta ja lisas, et esimese sammuna otsustati justnimelt ohtlikku kaasamüüdavat prügi drastiliselt vähenda, ent tegu on sammuga pikemaajalisemast eesmärgist muutuda täielikult roheliseks linnaks. “See on uskumatult äge, et linnaku toidukohad meie algatusega rõõmuga kaasa tulid,” kiitis ta.

Lisaks toidukohtadele liitub pooleaastase üleminekuperioodi jooksul algatusega ka Ülemiste Citys asuv Sepapaja Selveri toidupood. Juba tänasest ei pakuta kaupluses klientidele kilekotte ning müügile jäävad vaid riidest ja paberkotid, samuti jäävad puu- ja juurviljaletis kasutusele vaid biolagunevad kotid.

Suve lõpuks on kauplusel kavas vabaneda vahtplastkarpidest ning aasta lõpuks minna ka toidu kaasamüügil täielikult üle taaskasutatud või biolagunevatele pakenditele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.