Selveri blogi

Tasub teada: Mis juhtub, kui sa poes midagi ära lõhud?

Foto: Scanpix/Sakala/Elmo Riig.

Enamik meist on kaupluses käies kokku puutunud lõhutud kaupadega, näinud, kuidas kellelgi midagi käest libiseb ja puruneb või ise kunagi kogemata kombel mõne pudeli või muu toote katki teinud. Tehniliselt on ostmata tooted kaupluse vara, kuid millised on Selveri põhimõtted kaupade lõhkumise osas?

Selveri äriarvestuse juhi Kristjan Andersoni sõnul tuleb selliseid olukordi sagedasti ette, kus kaupluses tooteid lõhutakse. “Harvematel juhtudel lõhutakse ka kaupluse inventari,” sõnas ta. Kuigi ettevõtetel on põhimõtteliselt õigus lõhutud kaupade eest hüvitamist nõuda, on hea tava mitmel pool, sealhulgas Selveris, veidi leebem.

“Üldiselt kehtib põhimõte, et kui lõhkumine on juhtunud ettevaatamatusest, siis kliendilt kahju sisse ei nõuta,” selgitas Anderson. See ei tähenda muidugi, et klientidel on vaba voli poes hooletult kaupadega ringi käia, kuid enamikel puhkudel on lõhkumise põhjuseks lihtsalt õnnetu juhus, milles pole otseselt süüdi keegi.

Selverisse on sõna otseses mõttes autoga sisse sõidetud

Kui ettevaatamatusest tekkinud kahjude puhul üldiselt klientidel hüvitist ei nõuta, siis kahjuks tuleb ette juhtumeid, kus inimesed pahatahtlikult midagi lõhuvad. “Kui tegemist on pahatahtliku, sihiliku teoga, või kui teo toimepanija on ebaadekvaatses olekus, siis tuleb ka tekitatud kahju eest vastutust kanda ja see hüvitada,” ütles Anderson.

“Kaubandusmaastikul on olnud olukordi, kus autoga on sõna otseses mõttes poodi tuldud. Selline kogemus on ka Selveril olemas, aga sel juhul kuuluvad kahjud hüvitamisele kahju põhjustaja või teda esindava kindlustusseltsi poolt,” lisas ta. Andersoni sõnul on aga oluline, et ka kaupluses on omalt poolt tehtud piisavalt, et asjade purunemist mistahes põhjusel esineks võimalikult vähe.

“Kindlasti peab kaupmees kaupade väljapanekul lähtuma sellest, et selliste intsidentide tekkimise risk oleks võimalikult väike.”

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses