Selveri blogi

Teeme selgeks: kas tohid SelveEkspressiga läbi piiksutatud kauba kohe taskusse või kotti pista?

Foto: Hendrik Osula.

Puldiga iseteeninduskassa ehk SelveEkspress on Selverites kasutusel juba aastaid, kuid kogemus on näidanud, et paljudel inimestel on siiski puldi kasutamise suhtes kahtlusi.

Peamiseks probleemiks paistab olevat segadus, kas puldiga ära skannitud kauba võib juba kodust kaasa võetud või poest ostetud kotti asetada.

Kas ma tohin puldiga skannitud kauba otse poekotti asetada?

Selverite juhi Kristi Lompi sõnul on see tegelikult täiesti õige ja Selver toetab seda igati, kuna see säästab klientide aega.

“Idee on selles, et tänu SelveEkspressile me jätame tegemata kaks etappi. Kui muidu korjame alguses kauba korvi või kärusse, seejärel asetame kassalindi peale ning pärast seda pakime alles kotti,” ütles ta.

“Tänu SelveEkspressile jätame need vahetegevused ära. Kui kaup on skaneeritud, võid selle kohe panna oma poekotti. See lihtsustab protsessi ja jätab need mõttetud vahetegevused ära.”

SelveEkspressi peamine eesmärk ongi klientide aja säästmine ja poes käimise mugavamaks muutmine. “Kaupluse külastus muutub inimese jaoks mugavaks,” selgitas Lomp puldiga iseteeninduskassa kasutamise põhimõtet.

“Inimene valib ise, kuidas ja mida ta teeb. Näiteks kui on vaja teha suuri oste, siis võtab ta käru, paneb sinna oma poekotid, käib ja skanneerib kauba ära, paneb selle kottidesse ja veeretab siis ostukäru otse oma auto juurde,” sõnas ta.

Väiksemate ostude puhul on muidugi veelgi lihtsam: hoiad asju käes või paned need väiksemasse kotti, maksad iseteeninduskassas ja ongi poes käidud.

Mõnel külastajal võib tekkida küsimus, et kas läbipiiksutatud toodet võib juba poes kasutada: näiteks janu korral veel maksmata pudelist vett juua.

Lompi sõnul oli juba enne SelveEkspressi tulekut selline tegevus tavapärane ning nii kaua, kui klient oma kauba eest maksab, ükski töötaja talle kätt ette panema ei hakka.

Puust ja punaseks: kuidas siis puldiga SelveEkspressi kasutada?

SelveEkspressi kasutamiseks on vaja Partnerkaarti (sobib ka Partner pangakaart) või m-Tasku äppi.

Selveri kauplusesse minnes tuleb sissepääsu juures kaart puldiriiuli kõrval asuva ekraani juures läbi tõmmata ning sinule määratud pult hakkab roheliselt põlema, m-Tasku kasutajad saavad skännida QR-koodi.

Nüüd on vaja vaid kõikide ostetavate toodete triipkoodid sisse skanneerida ja need korvi või kotti panna.

Maksmiseks tuleb siirduda iseteeninduskassade poole ja asetada pult täpselt samasugusesse riiulisse, kust see poodi tulles võeti, seejärel tuleb Partnerkaart iseteeninduskassa juures oleva ekraani servast läbi tõmmata ja vastavalt soovile sularaha või pangakaardiga ostu eest tasuta, samuti saab kasutada m-Taskut. Ongi kõik!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.