Teenindajast finantsjuhiks: Selveris on karjääriredeli piiriks vaid ambitsioonid

Foto: Scanpix

Tänapäeval on inimese jaoks üha enam oluline see, kas tema töökohal on ruumi arenguks. Tõenäoliselt ei taha keegi meist töötada kümme aastat töökohal, kuhu me noorena läksime ning kust edasi liikuda ja karjääri teha pole võimalik. Kuigi kassapidaja amet võib inimestele tunduda ühe sellise ametina, on Selveris tegelikult arenguruumi küllaga.

Valdav enamus juhtivatest töötajatest alustasid kunagi madalamalt positsioonist

Sisuliselt on Selveris positsioone, kus ilma eelneva kogemuseta töötamine on pea võimatu või väga keeruline. “Kaubakategooriajuhid on meil kõige tähtsamad inimesed kaupluses, sest nende oskustest, teadmistest sõltub kõik. Milline sortiment meil on, missugune müük, kadu, see kõik on nende pärusmaa,” ütles ettevõtte juht Kristi Lomp. “Enamasti kõik nad on tulnud meie kaupluse töötajate seast,” ütles ta.

Järgmisena tulevad juba müügijuhid, kellele kaubakategooriajuhid põhimõtteliselt alluvad ning nii edasi kuni kaupluste juhatajateni välja. Lood kassapidajast kaupluse juhatajaks tõusmiseni ei ole Selveris lihtsalt muinasjutud, vaid päriselu.

“Meil on reaalsed näited olemas, see ei ole selline teoreetiline võimalus,” sõnas Lomp. Reaalseid näiteid ei ole Selveris mitte ainult kassapidajast kaupluse juhatajast tõusmiseni – amet, kus sa oled põhimõtteliselt väikeettevõtte juht – vaid isegi teistesse firma valdkondadesse tööle minekust.

“Üks teenindaja on meil tänaseks finantsjuht, äriarvestuse juht,” ütles Lomp. Samuti sai ühest jõulude ajal “päkapikuks” Selverisse lisaraha teenima tulnud inimesest ostujuht. “See areng on võimalik eri tasanditel, mitte ainult poe tasandil,” selgitas Lomp.

Uusi töötajaid otsitakse eelkõige ettevõtte seest ja arengu jaoks luuakse eraldi võimalusi

Selveris kehtib põhimõte, et uute töökohtade ja positsioonide jaoks otsitakse alati inimesi eeskätt firmasiseselt. “Kui ehitame uue kaupluse või laieneme, siis alguses otsime inimesi oma meeskonna seest, alati,” sõnas Lomp. “Loomulikult peab inimene vastama konkreetsele ametikohale seatud nõuetele, aga esmaselt otsitakse alati inimesi oma meeskonna seest, seega võimalusi on palju.”

Klassikaline juhtum on see, kus inimene tuleb kõrgkooli kõrvalt Selverisse lisatööd tegema ning õpingute lõppedes on tal olemas kogemus ja vajalik haridus, et juba juhtivamal positsioonil töötada. “See on nagu ideaalne variant. Osa on ka selliseid inimesi, kes lähevad hiljem kõrgharidust omandama – on ameti kätte saanud ja tööandja võimaldab seda,” selgitas ta.

Töötajatele arenguvõimaluste tagamiseks korraldatakse ka koolitusi. “Üks asi on nii öelda elementaarsed masskoolitused, et mida tööks vaja on. Aga meil on olemas ka selline süsteem, kus me teadlikult arendame juhte – näeme potentsiaali inimeses ja koolitame,” sõnas ta. Näiteks korraldati viimati aastane konkurss, kuhu soovijad said kandideerida ning juba selle aasta jooksul tegid mitmed osalejad ettevõttes karjääri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.