Selveri blogi

Tunne teenindajat: millega tegelevad Selveri inimesed siis, kui nad parasjagu tööl pole?

Foto: Elmo RIig/Sakala/Scanpix

Poes kohtame hulgaliselt töötajaid, kellega suhtleme tavaliselt vähem kui minuti. Piiks, “kas teil Partnerkaart on?”, “Kena päeva teilegi!”. Kõige selle juures ei tule pähegi, millega inimene teisel pool kassat tegeleda võiks. Selgub, et Selveris töötab hulgaliselt väga põneva taustaga inimesi.

Noorim töötaja võiks olla vanima lapselapselaps

Tegelikult ei ole, aga vanuse poolest võiks. Nimelt töötab Selveris kaks inimest, kes sündisid enne Teist maailmasõda aastatel 1935 ja 1937. Noorim aga 2005. aastal.

Selveri töötajad tegelevad tohutult laias valikus erinevate hobide ja huvialadega. Kui minna näiteks Rannarootsi Selverissse, võid kohata poe juhatajat Elerit, kes tööpäeva lõppedes jahiga merele suundub. Vahel visatakse ta ka jahilt vette, seda selleks, et austada vanu traditsioone. Nimelt õnnestus Eleril tänavu meeskonna ja jahiga Black Bird oma võistlusklassis ära võita Muhu väina regatt. Traditsioon näeb ette, et võidukate jahtide kaptenid visatakse vette. Black Birdi meeskond ei jätnud head võimalust kasutamata, et traditsioonidele kohaselt tegutseda.

Kes merel ei käi, ajab asju koer sabas. Selveri töötajate kodudes tunnevad end mõnusalt nii dogid, samojeedid kui ka Saksa lambakoerad. Muide, üks Selveri töötaja on oma koerad välja koolitanud, et töövälisel ajal päästeametil kadunud inimesi otsida aidata.

Selveris töötab ka arvatavasti maailma suurim Eurovisiooni fänn. Igal aastal, kui teleritest ja raadiotest kõlab teada-tuntud Marc-Antonie Charpentieri “Te Deumi” prelüüd, on Selveri eurovisioonifänn kindlasti sündmuspaigal kohal. Ta ei pea isegi puhkust registreerima hakkamakõik tema kolleegid on juba asjaga kursis ja teavad, et Eurovisiooni ajal taautomaatselt puhkab.

Loomulikult tegeleb Selveri tiim aktiivselt ka spordiga, nii otseses kui ka veidi kaudsemas mõttes. Nimelt toetab Selver kahte spordiklubi – FC Flora ja Selver Tallinna Võrkpalliklubi. Selveri töötajate ridades on ka klubide andunud fänne.

Üks FC Flora fänn alustas oma karjääri Selveris jõulupäkapikuna, aga nüüd on ta ostujuht. Tema leiab, et töö Selveris on üsna sarnane jalgpallile: „Iga päev on uus. Nagu ka jalgpallis, iga mäng on uus. Alati algab kõik seisult 0:0. On paremaid päevi, on halvemaid päevi, aga truuks jääd sa ikka. Sa ei lõpeta toetamist, kui meeskond on korra pähe saanud. Ka Selveris, kui asjad ei lähe nagu tahaks, siis ei lähe inimene kohe ära. Ja nii nagu jalgpallis ei ole mängud ühesugused, ei ole ka Selveris aastad vennad,” sõnas ta.

Loomulikult tegelevad Selveri töötajad ise samuti aktiivselt spordiga, nii jõusaalis, ujulas, rahvaspordiüritustel, kuid ka näiteks sulgpallis.

Omaette vahva seltskonna moodustavad Selveri tiimist endiste ja praeguste tippsportlaste lapsevanemad. Robert Täht, Robert Rooba ja endine tippujuja Miko Mälberg on inimesed, kelle tegemistega on Selveri meeskond pisut rohkem või vähem kursis. Robertitele elavad Selveri inimesed alati kaasa, seega jälgitakse sel aastal eriti hoolikalt Itaalia võrkpalliklubi Perugia mänge ja Soome jäähokiklubi JYP Jyväskylä mänge. Lisaks muidugi Eesti koondiste mängud.

Kodumaa on kaitstud

Selverite töötajate hulgas on mitmeid naiskodukaitsjaid ja kaitseliitlasi. Viimased võtavad võimalusel osa igast suuremast õppekogunemisest. Vähemalt üks kaitseliitlastest on ka Naisküttide Seltsi liige. Instruktorite jutust selgub, et tihtipeale on naised paremad kütid, sest leiavad aega harjutamas käia. Jahil olles sooritavad naised oma lasud võimalikult täpselt, võttes arvesse erinevaid asjaolusid ja kahtluse korral jätavad oma lasu pigem tegemata.

Kes jahil ei käi, jahib aeg-ajalt ehk mängult, nimelt teatrilaval. Aasta tagasi liitus Selveriga hobikirjanik ja teatrifänn. Õnneks ei ole tema hobi tänu Selveris töötamisele soiku jäänud. Selle tõestuseks toimus 13. juulil tema enda kirjutanud näidendi „Pööning“ taaselustus . 

Kes Maardu Selverisse satub, võib natuke hoolsamalt nuuskida, sest kauplusesse on tekkinud Selveri töötajatest lausa hobikokkade armee. Tundub, et kõik sealsed töötajad on omandanud kokakunsti kõrgeimal tasemel. Igal aastal, kui juhtkond kauplustes külas käib, on Maardu kaupluse laud pidulikult kaetud omade poolt valmistatud hõrgutistega. See laud võtab alati ahhetama.

Lisaks kokakunstile harrastatakse Selveri töötajate seas ka kujutavaid kunste: maalitakse nii lõuendile kui siidile, kootakse, heegeldatakse, tehakse erinevaid ehteid, voolitakse savi, tikitakse. Samuti on selverlaste seas ka mitu andekat fotograafi.

Töötajaid nii Eestist, aga ka Brasiiliast

Kindlasti ei tööta selveris vaid eestlased. Töötajaskonna seast leiab nii rootslasi, venelasi, ukrainlasi või soomlasi. Kõik nad on tublid eesti keelt omandama ja loomulikult tuleb siin Selver appi, pakkudes erinevaid koolitusi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.