100 000 inimest saab töötukassa abil uuendada oma isiklikku tarkvara ja osaleda IT-koolitustel

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tehnoloogia kasutamise oskus on muutunud tööl aina olulisemaks, mis paneb neid, kes ei ole senini tehnoloogiaga kokku puutunud tööturul keerulisemasse olukorda. Lihtsamaid protsesse tuleb arvutiga täna teha juba pea igal töökohal, ole sa siis laohoidja, kaupluse kassiir, turvatöötaja või õmbleja.

Hirm tehnoloogia ees võib just vanematel inimestel tekitada tunde, et neid pole tööturul enam tarvis – robot tuleb ja võtab minu töö ära. Et uue aja tööd mõistust kokku ei jooksutaks, tuleb oma isiklikku tarkvara uute teadmistega värskendada. Tehnoloogia hõlbustab töö tegemist ja toob ellu uusi võimalusi.

Eesti Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja asetäitja Karin Andre kinnitab, et koolitusel osalemine on lihtsaim viis oma oskuste täiendamiseks. Töötukassa pakub tasuta koolitusi ka töötavatele inimestele.

„Kui olete  vähemalt 50-aastane töötaja ja teie keskmine sissetulek kuus oli eelmisel aastal alla 1291 euro, saate töötukassa toel lihvida oma seniseid arvutialaseid või nutiseadme kasutamise oskusi või omandada uue arvutigraafika või projekteerimistarkvara tarkusi,“ räägib Andre.

Eelmisel aastal osales töötukassa kaudu IT alastel koolitustel ligi 100 töötavat inimest, kes olid vanemad kui 50 aastat. Andre sõnul oli vanim koolituse alustanu oli 63-aastane. „Töötavaid inimesi, kes on vanuses  50 kuni pensioniiga ja kelle palk jääb alla keskmise palga, on aga ligikaudu 100 000. Kui tunned, et tehnoloogia surub end peale, aga pole julgenud endale tunnistada või leidnud lahendust, kuidas selle kasutamisega toime tulla, siis anna endast meile märku – Sa ei ole ainus,“ julgustab ta.

Esimene samm on Karin Andre sõnul aga see, et tuleb minna töötukassasse karjäärinõustaja juurde, kes aitab jõuda selgusele millest tuleks alustada koolituse valikul, et õppimisest hiljem tööl kõige rohkem kasu oleks.

Oluline on ka ümbritsevate inimeste tugi. „Hirm midagi valesti teha või vale nuppu vajutada, on tihti vähese arvuti ja tehnikakasutamise kogemustega inimestel suur. Siin saavad nii lapsed kui kogenumad töökaaslased õppijale olla eeskujuks ja utsitada olema uudishimulikum ka ise oskusi omandama,“ räägib Andre.

Töötukassa teavituskampaania „Värskenda oma isiklikku tarkvara“ julgustab inimesi tehnoloogiat kasutama ning kutsub inimesi uurima, kas ka nemad saaksid ja vajaksid mõnda IT alast koolitust. Aadressilt www.töötajaõpi.ee saab teavet  ja nõuandeid. Lisaks on seal võimalik lugeda lugusid teiste inimeste õppimisest. Koolituste kohta saab rohkem infot ka telefonilt 15501.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.