Töötukassa

15 aastat USA-s elanud Kristi tuli koju, läks õppima ja silme ees on siht töötada meditsiinis

“Pärast gümnaasiumi lõpetamist jätkasin ma õpinguid veterinaarmeditsiini erialal, sest tundsin, et loomadega tegelemine on midagi, mis mulle tõepoolest väga suurt huvi pakub. Siiski jäi mul teatud põhjustel kool lõpetamata ja olin küsimuse ees – mida nüüd edasi teha?”, räägib praegune Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe põhiõppe tudeng Kristi Blumfeldt (39). 

Pärast mõningat mõtlemisaega otsustas Kristi kodumaa tolmu jalgelt pühkida ja minna avastama välismaiseid võlusid. Väljavalitud sihtpunktiks osutus USA, kus Kristi viibis koguni 15 aastat. 

2019. aasta detsembris naasis Kristi kodumaale ja alustas peatselt õpinguid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õe erialal. 

Erakorralise meditsiini töötaja USA-s

Esimesed aastad USA-s elades töötas Kristi peamiselt restoranides ja baarides. “Üks sellistest töökohtadest oli suure päästekeskuse kõrval ning seal töötavad tuletõrjujaid käisid tihtilugu meie asutuses aega veetmas. Ükskord tuli meil jutuks nende töö ning sain teada, et seal osariigis on kõik päästeametnikud ka erakorralise meditsiini tehnikud. Sealt sain ka mina mõtte minna õppima hoopiski erakorralise meditsiini tehniku eriala,” räägib Kristi. 

“Kogu USA-s oldud ajast tegutsesin ma lõpuks 10 aastat tervishoiu valdkonnas: algul olin erakorralise meditsiini tehnik, seejärel töötasin mõnda aega kiirabis ning viimaks läksin edasi EMO-sse,” sõnab Blumfeldt.

Aga lõpuks jõudis kätte hetk, mil oli aeg pärast pikaajalist eemalviibimist tagasi Eestisse tulla. 

Plaan edasi õppima minna oli juba kindel

“Kui USA-st tagasi kodumaale jõudsin, teadsin ma kohe, et tahan edasi meditsiini valdkonnas tegutseda. Viisin ennast pisut rohkem kurssi erinevate õppimise võimalustega ning kõige enam huvi pakkus just õe eriala. Osalesin ka töötukassa individuaalsel ja grupi karjäärinõustamisel, et oma mõtetele tuge saada.”

“Võtsin ennast Pärnu töötukassas arvele, kus tutvustati mulle ka “tööta ja õpi” programmi. Sain teada, et seal programmis on õe eriala täiesti toetatud, mis oli mulle kinnituseks, et tervishoid on õige valik ja saan tänu sellele rahulikult õpingutele pühenduda,” räägib ta. 

Soov midagi uut õppida?

Töötukassa toetab nii tööotsijate kui töötavate inimeste õpinguid kutse- ja kõrghariduses ning maksab paljudel juhtudel tasemeõppes osalemise toetust. Erialade valik on lai, õppida saab üle Eesti ja nii eesti kui vene keeles. 

Toetatavate erialade valikuga saab tutvuda töötukassa kodulehel, kus saab broneerida ka aja karjäärinõustaja juurde.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.