Töötukassa

Kas teadsid? Töötukassa ridades tegutseb üks omamoodi bänd

Töötukassa usinate töötajate seast võib leida ka veidi ootamatuid talente. Nimelt tegutseb seal juba paar aastat asutuse täitsa enda bänd. Millist muusikat tehakse ning mida tehakse argipäeviti, räägivad bändiliikmed lähemalt.

Tervist! Kuidas Hitikassa asutati ning kes on selle liikmed?

Karina: “Töötukassa bändi nimi on Hitikassa ning me tulime kokku 2018. aasta novembris. Alguses oli plaanis teha oma kolleegidele aasta alguses üllatusesinemine. Juhtus aga nii, et ühekordse üllatamise asemel oleme nüüd juba kaks aastat koos käinud ja oma kolleege rõõmustanud.”

Meelis: “Tunnistan, et kaalusin ikka päris pikalt trummipulkade uuesti kätte võtmist, sest olin nad enda jaoks erinevatel põhjustel lõplikult nii-öelda ära pannud. Aktiivsest bändielust oli selleks ajaks möödunud juba pea 30 aastat ning osa minust ei tahtnud kuidagi seda üliägedat aega enam torkida.

Aga mis siin salata – uudishimu sai jälle võitu ning ega ma ei saanuks ju oma kaaslastele lihtsalt ära öelda. Esimene proov muutis muidugi kõike! Polnud kahtlustki, et see puhas rõõm, mis meie sees peitus, vajas teistega jagamist.

Lisaks tekkis võimalus oma rollist välja astuda ning anda lihtsalt ühisesse lõpptulemusse oma parim panus. Ja muidugi soov minna lavale, et luua, nautida ja lõpuks kuulda aplausi! Kõike seda oleme oma mitte liiga pika ajaloo jooksul kogenud ja see on lihtsalt nii paganama äge. Nüüdseks on tekkinud ka igatsus prooviruumide järgi, mis mitmeid aastaid tagasi lausa teise koduna toimis.”

Kes on sealsetest ametitest esindatud?

Karin H: “Meil on koos äge, energiline ja mitmepalgeline seltskond. Meie lauljad Karina ja Illinor on ametilt tööandjate konsultandid. See tähendab, et nende tööks on leida lahendused erinevatele tööandjate muredele. 

Lauljateks on ka Karin O (Tähesaju büroo juhtivkonsultant) ja Elle (osakonna juhataja abi), kes tegelevad väga erinevate tööturuteenustega ja toetavad igapäevaselt nõustajaid.

Viiulimängija Kaia nõustab karjäärivalikute osas noori ning neid kliente, kellel on soov minna tööle mõnda välisriiki. Tšellomängija Kati tegeleb aga töötukassa nõustajate sisekoolitustega. Klahvpille mängib meil Hannes, kes on IT arhitekt ja meie bändi värskeim liituja.

Mina ise mängin basskitarri ning olen Töötukassas metoodik, tegeledes igapäevaselt erivajadusega inimestele suunatud tööturuteenuste arendamisega. Kõige taustaks on aga muhe ja rahulik Meelis, kes on töötukassa juhatuse esimees. Tema mängib eeskujulikult ära kõik trummipartiid isegi siis, kui paar proovi on juhatuse esimehe pingeliste töökohustuste tõttu vahele jäänud.”

Karin O: “Meil on ka kaks “keha”, nagu muusikamaailmas öeldakse, Erik ja Jaanis, kes mängivad kitarre. Nemad on juhendajate rollis, et kogu meie punt ikka kokku kõlaks.”

Millist muusikat mängitakse? Kas kirjutate ise laule või teete kavereid?

Kati: “Meie lood on reeglina tempokamad, et inimesi rohkem kaasa elama kutsuda. Mitme loo sõnu oleme isegi kohendanud, et panna sisse mõni Töötukassa tööga seotud sõnum. Töötamisega seotud lood on alati kindla peale minek!”

Kaia: “Teeme muidugi kavereid, aga mine sa edaspidi tea?”

Karina: “Igas meie laulus on väike oma „kiiks“ sees. Ühtlasi on kõige olulisem, et meie enda tegevus meid ennast rõõmustaks!”

Meelis: “Mina kuulan muusikat erinevatest stiilidest. Vanad lemmikud on ikkagi Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Jethro Tull koos jazz ja jazz-rockigal. Hitikassa juures on kõige tähtsam, et muusikat tehtaks kirega. Seda naudin ka meie bändis. Kuniks see on nii, ihkab hing ikka lavale ja mida suuremale, seda ägedam on!”

 Kui palju on esinemisi? Millised neist on meeldejäävaimad ning kui tihti tehakse proove?

Hannes: “Oleme esinenud töötukassa enda kogunemistel ja Pärnu juhtimiskonverentsil. Sellel aastal võtsime osa Firmabändi konkursist ja astusime kahel korral üles kohvik Kinomaja laval. See oli väga hea kogemus!”

Meelis: “Me oleme selline projektibänd – kui esinemine on tulemas, siis mobiliseerime oma jõud, teeme paar kuud tublisti proove ja olemegi valmis! Peamine on ühine energia!”

Kas bändi ajaloost meenub mõni põnevam seik või lugu, mida pajatada?

Illinor: “Mina meenutaks seda, kuidas tekivad lugudesse vahepalad. Noh, oled proovis, mängid loo läbi ja tundub, et see kuidagi seisab või on liiga tavaline… Ja siis meenub kellelegi, et kuulge, aga siia sobiks hästi ju see vene aja Loomariigi meloodia!

Kõigile tuli kohe meelde, kuidas mingid hirved ekraanil hüppavad! Natuke nalja ja nuputamist ja lugu saab kohe värskema ilme.”

Elle: “Armas oli ka olukord, kus basskitarrist Karin näitas, milleks naine võimeline on. Kuna ta käed olid pilliga hõivatud, torkas ta telefoni lõua alla ja korraldas oma viie lapse logistikat, saates kedagi kooli, kedagi huviringi ning luges abikaasale toidupoe nimekirja.”

Millised on bändi tulevikuplaanid? Kas koosseis on kindel või võib ka lisa tulla?

Kaia: “Oleme uutele esinemiskutsetele ja liikmetele alati avatud. Meiega võiks liituda mõni kitarrist. Ja “torusid” meil ka ei ole…”

Karina: “Ning miks mitte üllatada muusikavideoga, et publik ei peaks muretsema distantsi pärast!”

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.