Töötukassa

Meeskonnavaim tuleb hoida igal ajal kõrgel: kuidas on seda teinud Töötukassa?

Foto: Töötukassa.

Möödunud aasta kevadel puhkenud ülemaailmne koroonakriis sundis suure osa inimestest kolima oma tavapärasest tööruumist kodukontorisse. Kuna töötajad enam füüsiliselt väga palju kokku ei puutu ning enamik koosolekuid peetakse üle veebi, on mõnevõrra raskemaks muutunud ka meeskonnavaimu ülevalhoidmine. 

Iga-aastaste traditsiooniliste koosviibimiste korraldamine ettevõtetes on võrdlemisi tavaline, sel moel soovitakse motiveerida töötajaid ja säilitada meeskonnavaimu. Olgu selleks siis suvepäevad või aastalõpupidu. Nüüd selliseid üritusi enam ei toimu.

Meeskonnavaim on tähtis, kuid eriti palju tuleks sellele tähelepanu pöörata praegusel ajal. Töötukassa personali peaspetsialist Evelin Ausmees räägib lähemalt, mida on teinud nemad, et tiimivaim ära ei kaoks. 

Meeskonnavaimu tõstmine teemakuudega

Evelin Ausmees tõi välja, et kuigi ka möödunud aastal toimus töötukassas üle Teamsi palju üritusi ja koosviibimisi, on tänavu sellele märgatavalt rohkem rõhku pandud. 

“Tähtis on, et töötajad tunneksid ennast hoituna ja osana organisatsioonist isegi siis, kui kolleege pole juba aasta jagu nähtud,” rõhutab Evelin.

Selleks, et oleks lihtsam ühiselt asju arutada, koos midagi teha (olles samal ajal eraldi), alustati Töötukassas “teemakuude” läbiviimist. “Näiteks veebruaris rääkisime me kollektiivselt tööõnnest, töötajad said avameelselt arutleda selle üle, kas nad on enda tööga rahul ja õnnelikud. Märtsikuus toimus meil “Kiida kolleegi”, mis oli väga vahva ja millega väga aktiivselt kaasa tuldi,” rääkis Ausmees.

Pikalt koduseinte vahel töötamine võib tugevalt mõjutada ka vaimset tervist. Just seetõttu otsustati töötukassa aprillikuus keskenduda töötajate vaimsele heaolule. “Aprillis korraldasime igal nädalal tunniajase veebiseminari, kus pööratigi rohkem tähelepanu töötajate vaimsele tervisele ja seda puudutavatele probleemidele. 

Ka füüsist ei tohi unustada

Vaimse tervise kõrval on samavõrd tähtis roll ka füüsilisel tervisel. Näiteks maikuu on töötukassas sisustatud erinevate tegevustega, et töötajad oleksid füüsiliselt aktiivsemad ja liiguks rohkem ringi. “Igal hommikul kell 8:05 toimub meil ühine võimlemissessioon, seda küll veebi vahendusel, kuid eesmärk rohkem liikuda saab täidetud,” sõnas Ausmees.

Ta lisas, et mais käis sammulugemise konkurss, millest on tegelikult kujunenud isegi väikest viisi võistlus. Selleks, et füüsilise aktiivsuse kõrval suureneks ka meeskonnavaim ja töö, pandi erinevate osakondadest kokku viieliikmelised võistkonnad, kelle sammud liidetakse pärast kahenädalast ringi liikumist. 

Selle pildi alt-atribuut on tühi

Ausmees räägib, et taolised teemakuud toimuvad sisuliselt terve aasta kestel. Suvisel ajal on plaanis korraldada näiteks talentide, uuenduslikkuse ja meeskonna kuud. Aasta teises pooles on aga kavas ka teha keskkonnakuu, kus arutatakse põhjalikumalt keskkonna ja seda puudutavate probleemide üle. Samuti jäävad aasta lõppu ka heategevuse ja väärtuste kuud. Vaata Töötukassa poolt pakutavaid võimalusi lähemalt siit.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.