Töötukassa

Tahtsin juba ammu õppima minna, aga pereelu tuli peale

Kes meist poleks mõelnud, et tahaks teha tööd, mis oleks ka hobi ja pakuks rõõmu. Tihti on aga nii, et pidevalt tuleb midagi ette ja unistuste täitumine lükkub edasi. 43aastane Annely on hea näide sellest, et kui asi ette võtta, siis saab ühendada nii perekonna kui õppimise ja unistused.

Annely räägib, et ta on alati tahtnud õppida, kuid elu tuli peale – pere ja lapsed võtsid oma aja. Aga 27 aastat hiljem võttis ta ennast kätte ja täna on õppimisest saanud juba elustiil.

“Käsitööd olen teinud hobi korras kogu elu, aga töö oli seni seotus kaubandusega,” räägib naine ja lisab: “Olen ikka öelnud, et unistada tuleb suurelt ja teha tööd, mis pakub rõõmu! See oli ka põhjus, miks ma neljakümneselt kooli läksin ja miks just käsitöö eriala valisin.”

Annely otsus oli põhjalikult läbimõeldud ja korraga on tules mitu rauda. Suvel läbis ta töötukassa toel ettevõtluskoolituse ja nüüd õpib Kuressaare Ametikoolis tekstiilkäsitöö erialal ning KadakMari MTÜ Rahvarõivakoolis. Miks ettevõtluskoolitus? Sest tänaseks on Annelyl kindel plaan hakata  iseenda tööandjaks.

Muidugi pole õppimine olnud ainult lust ja lillepidu. “Kuna käin koolis Saaremaal ja pere Tallinnas, siis olen pidanud ennast jagama kahe linna vahel. See pole kerge olnud ja palju aega pere jaoks ei jää. Kuigi on raskeid aegu olnud, siis olen väga rahul, et selle sammu astusin ja õppima läksin,” räägin Annely ja julgustab ka teisi: “Kooliga olen väga rahul ja olen iseennast tundma õppinud. Soovitan kõigil panustada endasse ja täita oma unistused – olenemata vanusest!”

Töötavale inimesele on koolitusel osalemine kõige lihtsam viis midagi juurde õppida. Töötukassa toetab ettevalmistamist ametitele, mida tulevikus on rohkem vaja ning millel ei ole piisaval hulgal sobivaid töötajaid, koolituste valik on lai ning tasuta koolituste seas on ka selliseid, kus õpe on veebipõhine. Rohkem infot saab aadressilt www.töötajaõpi.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.