Töötukassa

Töö- ja Karjäärimess toimub sel aastal virtuaalselt: miks tasub seda kindlasti külastada?

Läbi aastate on olnud üheks populaarsemaks tööandjaid ja tööotsijaid kokku viivaks sündmuseks Eesti Töötukassa Töö- ja Karjäärimess, mida peetakse kord aastas igas Eesti maakonnas.

Messil luuakse uusi kontakte, leitakse hõlpsalt töövõimalusi ning aidatakse paremini paika sättida karjäärivalikud.

Teadagi on tänavu aga lood pisut teisiti — kontaktürituste korraldamine peidab endas suuri riske, mispärast on mitmed lahendused ja mõtted hoopis internetiruumi kolinud. Nii tuleb ka Töö- ja Karjäärimess sel korral virtuaalselt.

Miks tasub virtuaalmessilt kindlasti läbi astuda?

Töötukassa teenusejuht Livia Liis kinnitab, et virtuaalmess pakub traditsioonilise messiga sisuliselt samaväärseid võimalusi. “Tööandjad rajavad etteantud platvormile oma stendid, boksid ja hakkavad seejärel ennast ning enda pakutavaid võimalusi tutvustama,” märgib Laas ja lisab, et loomulikult leiab messilt infot ka vabade töökohtade kohta. 

Tööandjatega on virtuaalmessil võimalik suhelda nii vestlusakna, telefoni kui ka meili teel — kommunikatsiooniviisid jäävad tööandja enda otsustada. Lisaks ei pea jälgima kõiki Eesti tööandjaid, vaid neid saab ka regiooniti, olenevalt maakonnast koondada.

Messil on hetkeseisuga osalemas enam kui poolsada tunnustatud ja ihaldusväärset tööandjat ning neid tuleb iga päevaga juurde. Näiteks on võimalik tutvuda tööjõudu vahendava Manpower OÜga või tootmistöölisi otsiva Järvekandi Klaasitehase OÜga ja loomulikult ka infotehnoloogiale keskenduvate firmadega.

Avalikust sektorist on kohal Tallinna Vangla, Tallinna Linnatransport AS, Valga Linnavalitsus, Telia ja paljud teised. “Pakkumisi võib leida seinast seina ning pole ohtu, et töökohad oleksid kuidagi ühekülgsed,” räägib Livia Laas.

Kõikidel osalistel on võimalus lüüa kaasa virtuaalsetel karjäärinõustamistel ja seminaridel. Laas toob esile, et tööandjatele on loodud täiesti eraldi seminar ning selle kõrval on veel laiemale huviliste ringile mõeldud seminar, mille üheks vedajaks on tuntud telenägu ja ajakirjanik Urmas Vaino.

Karjääriseminaride raames annavad tööturul toimuvast ülevaate asepresident Ülo Kaasik, majandusekspert Ott Pärna ja Toivo Tänavsuu, kes teeb ühe isevärki inspiratsiooni-intervjuu.

Lisaks toimuvad messil mitmed töötoad, nii eesti kui ka vene keeles. Huvilistele räägitakse, kuidas tööturul toimetada, kuidas muutustega kohaneda ning edukalt töökohale kandideerida. Nippe jagatakse nii Eestis kui ka Euroopas töötamise kohta, kusjuures soovi korral on võimalik minna ka individuaalsele nõustamisele. 

Kui tihti leitakse sobiv tööandja?

Laasi sõnul on see pigem harv juhus, kui üldse mitte midagi ei leita. “Mõnel juhul tuleb pakkumisi nii palju, et peab hakkama valikuid tegema,” naerab ta.

Tööpakkumiste osakaal sõltub tihti piirkonnast, tööd otsiva inimese töövaldkonnast ning ka sektorist. Loomulikult on natuke keerulisem leida spetsiifilisemaid ja täpsematele nüanssidele keskenduvaid ameteid, aga reeglina saavad messil pakutavad ametikohad kiiresti täis.

Töötukassa Töö- ja Karjäärimess toimub 29. septembrist kuni 2. oktoobrini, karjääriseminarid on otsepildis esimesel päeval ning hiljem järelekuulatavad. Töömessile saab siit!

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.