Töötukassa

Tule avastama: Töötukassa Karjäärikeskus aitab toime tulla muutustega tööturul

Tallinna bussijaama vahetus läheduses asuv Fahle kvartal, ajaloolise väärtusega endine tööstusrajoon, ärkab uuele elule ja valmistub karjääripöördeks. Kõige paremini ilmestab seda vastvalminud Töötukassa Karjäärikeskus. 

Põnev hoone peidab erilisi eksponaate ja atraktsioone, mis aitavad karjäärivalikul. “Ootame inimesi kõikidest vanusegruppidest, eksponaadid aitavad ennast analüüsida, harida ja pakuvad ka meelelahutust,” räägib Inge-Helene Pello, kes töötab keskuses karjääriinfo spetsialistina. Nii saavad karjäärikeskusest lisaks tööotsijatele tuge ka alles elukutse- ja haridusvalikuid tegevad noored, karjääripööret kavandavad töötavad inimesed või ümberõppe sooviga pensioniealised. 

Karjäärikeskus on unikaalne kogu siinses regioonis — tegemist on uudse lähenemisega, kus interaktiivseid lahendusi kasutades on võimalik analüüsida enda tugevusi ja võimeid ning seeläbi leida sobivaim töö või enesetäiendamise võimalus.

Katsu, kuula, pildista, loe

Keskuse aatriumis on iga nurga taga midagi uut: ekraanid, VR-prillid, isegi raamatukogu. Paljud eksponaadid aitavad inimestel enda oskusi ja võimeid analüüsida.  Pello tutvustab veidi lähemalt võimete nurka, kus saab  proovile panna enda ruumilised, käelised, keelelised ja värvilised tugevused. Sealsamas eksponaadi kõrval on spikker, mis annab teada, millistel ametikohtadel milliseid oskusi vaja võib minna.

Järgnevad ajaplaneerimist graafiliselt kujutavad lahendused ning põhjalikud küsitlused, mille kaudu saab huviline teada, kui vastuvõtlik on ta stressile ja muutustele ning kui hästi sobib erinevatele ametikohtadele. Paljude eksponaatide juures on ka üks hea lisavõimalus — kogu info võib saata meilile, et see pärast kodus rahulikult üle vaadata.

Igal korrusel torkab silma ka hubane ja pehme istumisboks, kus saab kuulata karjäärilugusid kaheksalt põneva ametikoha esindajalt. Kõiki neid lugusid on võimalik kuulata nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Treeni ennast töövestluseks vormi ja külasta virtuaalset tehast

Esimese korruse vasakus tiivas asub metallitööstus, tegelikkuses küll virtuaalreaalsuse simulaator, mis lubab siseneda metallitööstusesse. Pikas ning sõna otseses mõttes kaasahaaravas videos tutvustatakse valdkonda ning sellega kaasnevaid võimalusi lähemalt. Tulevikus on Pello sõnul plaanis lisada ka muid valdkondi tutvustavaid videoid.

“Pisematele pakub kindlasti lõbu loosiratas, mille keerutamine annab mõista, kui suurt rolli võib töökohale saamisel mängida juhus,” naeratab spetsialist.

Karjäärikeskuse külastajad saavad tutvuda ka raamatukogu, ideaalse töökeskkonna näidiste, karjääritunneli ning isevärki simulaatoriga, mis aitab tõetruult ette valmistuda töö- või koolivestluseks. Soovi korral saadetakse vestlusproov meilile, et külastaja saaks end kodus enne päris vestlust analüüsida.

Igal eksponaadil on kindel eesmärk, tegemist pole kindlasti lihtsalt toredate mängudega. Kuigi, mis seal salata, tore on ka — näiteks pildistada end põllumehena või näha, milline on sinu unistuste töökoht. 

Ülemistel korrustel asuvad seminariruumid, galeriid ja isegi kultuurimälestised. Nimelt on jäetud seal vanu aegu meenutama paberileotusvanni põhi, sein ning paberimassi segamismasin. 

Tule üksi või mitmekesi

Karjäärikeskusesse on kokku toodud kõik, mis puudutab inimese tööelu ja karjääri. Muuhulgas saab pöörduda karjäärinõustaja poole, kui soovite arutada töötamise võimalusi ja mõelda läbi enda sobivus soovitud ametikohale, tahate kaaluda võimalusi õppima asumiseks ning teada saada, kuidas jagada aega töötamise ja õppimise vahel või leida uusi võimalusi, kui mingil põhjusel vanal ametikohal ei saa enam töötada. Keskuses on olemas nii hubased ruumid silmast silma vestlusteks kui ka suuremad õppeklassid grupinõustamiste tarvis — seda võimalust kasutavad tihti koolinoored. 

Tulevikus plaanitakse keskuses korraldada ka mitmeid üritusi: kohtumisi tööandjatega, aga miks mitte ka karjääriteemalisi filmiõhtuid, õpilasfirmade laatasid ja palju muud. 

Töötukassa Karjäärikeskus asub aadressil Tartu mnt 80 ning ootab kõiki huvilisi uudistama.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.