Tule töötukassasse tööle!

Töötukassas on üle 170 erineva ametikoha ja ametite profiil on lai.Foto: Töötukassa

Kui enamasti tuleb töötukassa inimestele meelde majandusuudiseid lugedes, siis kindlasti tasuks kõrva taha panna, et töötukassa pakub ka ise tööd ja vaja on väga erinevate oskustega inimesi. Kuidas on töötukassas töötada ja mida töötukassa pakub, sellest ja muust rääkisime töötukassa värbamise peaspetsialisti Karin Heamäega. 

Arenguvõimalusi kui palju!

Karin Heamäe on töötukassas olnud juba üle kaheksa aasta. Heamäe alustas praktikandina ning sealt edasi on ta töötanud eri ametitel: “Tegelikult on mul praegu siin neljas ametikoht. Ma arvan, et see on hea näitaja – oleme suur organisatsioon ja arenguvõimalusi on palju. Võimalusi liikuda ja katsetada eri ametikohti.” Heamäe ütleb, et on kaheksa aasta jooksul ise väga palju arenenud ning saanud võtta osa erinevatest projektidest. Kes soovib töötukassasse tööle tulla, peab olema motiveeritud õppima.

Töötukassas on üle 170 ametikoha ja ametite profiil on lai. “Meil on oma tugev IT-osakond, analüüsiosakond, juriidiline meeskond. Ka arstiharidusega inimesed on meile oodatud, ekspertarstid tegelevad meil töövõime hindamisega seotud eksperdihinnangute kvaliteedikontrolliga,” toob Heamäe välja.

Töötukassa on üks vähesed organisatsioone, kellel on igas maakonnas oma esindus. Seega on loogiline, et suure osa töötajatest moodustavad maakondlikud osakonnad. “Mulle meeldib öelda, et maakondlikes osakondades töötavad meie superstaarid, sest nemad aitavad inimesi tööle.”

Üks põhjus, miks töötukassa tiimiga liituda, on väga äge seltskond.Foto: Töötukassa

 Mis või kes on UKU?

Kõik, kes töötukassas töötavad, teavad, mis on UKU. “See lühend tuleneb meie väärtustest: usaldus, koostöö ja uuenduslikkus,” selgitab Heamäe. “Seda ootame ka oma inimestelt. Kui värbame, siis tulevad kandideerimisvestlustel kindlasti kõne alla ka meie väärtused, uurime, kas inimesel on nii-öelda sama vereringe nagu meil või mitte.” 

Üks põhjus, miks töötukassa tiimiga liituda, on väga äge seltskond. “Ükskõik kelle poole pöörduda – kõik on abivalmid ja oma inimest hoitakse väga. Tekib see tunne, et oleme ühise asja eest väljas ning tööl, mida teeme, on suurem tähendus,” ütleb Heamäe.

Ühisüritused ja tervisesport

Töötukassas töötab väga erinevate oskustega inimesi, nii on aastate jooksul tegeletud üheskoos ka väga erinevate asjadega: on tehtud bändi, kooris lauldud, mitmesugust heategevust tehtud. Lüüakse kaasa ka spordivõistlustel. Väga populaarne on töötukassas discgolf. Hooaeg kulmineerub üleeestilise võistlusega UKU Cup.

UKU Cup.Foto: Töötukassa

Iga aastaga on tulnud juurde ka teisi alasid, näiteks orienteerumine või mölkky. Maikuus saavad töötajad võtta osa maijooksust (sel aastal osales ligi 80 naist) ning sügiseti Rimi meestejooksust. Võimalusi, kuidas koos sportlikult aega veeta, on igasuguseid.

Kui on soov liituda, tasub võtta ühendust ka väljaspool konkurssi. Ehk oled just sina see, kelle oskusi töötukassal parasjagu vaja läheb? Rohkem infot leiab veebiaadressilt www.meietootukassa.ee.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.