Veebimajutus.ee blogi

6 võimalust, kuidas OXi abil e-kirjadele vähem aega kulutada

Loomulikult on igaühel oma harjumused – kes loeb e-kirju mobiilist, kes Outlookist, kes mõnest teisest installitud meiliprogrammist või veebist. Aga veebist lugemisega võib tegelikult olla kõige vähem muresid, kui sa ei eelista just oma aasta(kümne)tega sisseharjunud meiliklienti. Veebipõhine e-post on lihtne sellepärast, et su postkast on alati olemas, kirjad ei lähe kunagi kaduma ja midagi arvutisse installida pole vaja.

Veebimajutuse klientide jaoks on olemas tasuta veebipõhine e-posti programm OX, mida peetakse üheks parimaks veebipõhiseks meilikeskkonnaks üldse. Selle abil saab õige mitmel viisil oma aega paremini planeerida ja e-kirjadele kulutada vaid seda väärtuslikku aega, mis on vajalik nende sisuga tegelemiseks ja vastamiseks. E-posti haldus käib OX-i veebipõhises süsteemis aga kiirelt ja lihtsalt. Siin on mõned võimalused, mismoodi aega sellega oluliselt kokku hoida ja oma meilindus paremini korras hoida.

1. OX on mobiilist lihtsasti kasutatav

E-kirju on reisil olles mugav just mobiilist lugeda, sest arvutile ei pruugi alati vaba WiFi võrku läheduses olla. Kuid mitte ainult reisil – kirju on igal ajal kiire ja mugav telefonist vaadata, vajadusel ka saata lühemaid vastuseid, ilma et peaks arvuti avama. OX pakub välja erinevatele ekraanisuurustele sobivat kasutajaliidest, see on sarnane Outlookile ja tuttav seega ka Office 365 kasutajatele. Midagi üleliigset pole eksitamas, kõik elementaarne on tehtud kergesti kättesaadavaks loogilistest kohtadest.

2. Kõik-ühes e-postkast paljude aadresside jaoks

OX lubab ühendada mitu e-posti aadressi ühte kohta ning kontrollida kirju korraga, sest paljude e-aadressidega inimesel võtaks igasse e-kirjakasti sisse ja välja logimine väga palju aega.

Selle lahenduse eeliseks on ka võimalus paljusid aadresse mitte oma masinasse salvestada, kui soovid, et erinevate töökohtade või privaatpostkastide infot ei laetaks alla ega salvestataks eraldi arvutisse.

Samas saab ühendada kõik postid ühesuguse kasutajaliidese alla ja sealtki aega kokku hoida, et mitte iga kord kohanead uue programmiga.

3. Kiire ja hästitoimiv otsing

E-postkasti haldamiseks ei peagi väga palju ära tegema, kui otsing on korralik. OX lubab otsida täielikus otsinguvaates väga erinevate parameetrite järgi, e-kirju pole vaja sellepärast ise hakata teemade järgi sorteerima, vaid need leitakse ka ainult märksõna järgi. Otsida saab kõike – lisandeid, kontakte, teksti.

4. Kiirvastamine

OX-iga ei peagi terve kirja avamisele aega kulutama, sest väikese tekstikasti sees saab kiirelt oma lühivastuse ära saata. Terve hulk klikkimisi ja ajakulu jääb niimoodi ära.

5. Failide eelvaade näitab ära, millega tegu

Jällegi saab veebipõhise e-postiga aega oluliselt kokku hoida lisandeid mitte avamata – failid, kui need on mõnes tuntud ja enamlevinud formaadis, on avatavad n-ö eelvaatena. Sel moel vaadates ei laeta arvutisse või telefoni suuri meililisasid alla ning lisaks aja säästmisele hoiad kokku ka arvuti ressursse. Näiteks saab eelvaates näha pilte, Office´i dokumente ja PDF-e.

6. ElupäästjaAutosave

Üks suuremaid õnnetusi on mõne pika e-kirja kaotsiminek kas kogemata kustutamise, brauseri sulgemise või mõne muu probleemi kaudu, olgu selleks siis telefoni aku tühjenemine, akna kogemata sulgemine või Interneti katkemine.

OX on selle vastu kaitstud. Kui kirja saatmisel kaob internet, aku saab tühjaks või aken läheb kogemata kinni, siis süsteem salvestab kirja ja uuesti seda otsast peale kirjutama ei pea.

Meiliprogrammilon veel muidki võimalusi kui ainult e-kirjadega tegelemine. Kasutada saab kalendrit, personaalseid tööülesandeid ning aadressiraamatut.

Kuidas ise järgi proovida?

Kuigi OX on muidu tasuline teenus, siis kõik Veebimajutus.ee kliendid saavad seda tasuta kasutada kui nende paketis sisaldub e-posti teenus.

Selleks peab olema Veebimajutuse klient, kellel on majutuspaketis ka e-posti teenus. Seega „Start“, „Standard“,  „Pluss“ ning kõik „Tee-ise-veeb“ paketid on tasuta e-posti teenusega saadaval.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses