Avati maailma esimene virtuaalne põgenemistuba, mis sobib eriti hästi kodukontori töötajatele

Escape Room ehk põgenemistoa teenused on nutikate ja seiklusi armastavate inimeste seas olnud Eestis armastatud juba pikemat aega. 

Kahjuks on kroonviiruse põhjustatud eriolukord sundinud nii põgenemistubade kui ka paljude teiste äride uksed ajutiselt sulgema ning ärid peavad mõtlema ellujäämiseks teistsugustele lahendustele. 

Pandeemia tekitatud olukord ajendaski Veebimajutus.ee-d asutama tütarfirma “Fox in a box”, mis on spetsialiseerunud kodukontoris olijate vaimu ergutamiseks ja treenimiseks.  Veebimajutus.ee asutatud tütarfirma on seni füüsilises maailmas edukalt tegutsenud nii Euroopas kui Ameerikas. Tallinnas avatav põgenemistuba on järjekorras juba 34. ning virtuaalsetest põgenemistubadest maailmas esimene.

Veebimajutus.ee poolt asutatud “Fox in a box” põgenemistoad on esindatud üle kogu Euroopa – Stockholmis, Londonis, Madriidis ja paljudes teistes linnades. 

Kuidas põgenemistuba töötab?

Põgenemistoa eesmärk on pakkuda võimalust ärimeeskondadele läbi katsetada ja lahendada võimalikult tülikaid reaalse elu probleeme. 

Seda aga turvaliselt eraldatud ning jälgitud keskkonnas, kus hoolitsetakse, et keegi ei saa viga. Soovi korral saab alati simulatsiooni katkestada. See on hea võimalus mänguliseks õppimiseks, mõtlemise arendamiseks ning tiimitunde tugevdamiseks. Kohati ka mõne klaviatuuri purustamiseks. 

Ettevõtted ja asutused saavad hetkel valida viie organisatsiooni digitaliseerimise väljakutsele loodud põgenemistoa vahel, millest igaüks on disainitud omakorda paari reaalset teenusepakkujat aluseks võttes – sellised IT sasipuntrad, mis tekitavad põnevust, äratundmisrõõmu ning palju nalja kõigile ettevõtlikele ja IT teadlikele inimestele. 

Osalejad saavad võimaluse virtuaalselt käised üles käärida ning avastada ennast näiteks dinosauruste aegsest telekomi veebiteenuselt, kust ei saa ära kolida, sest müügimehed hirmutavad mõne kaasneva teenuse hinnatõusuga või ütlevad, et kolimine pole võimalik, kuna soetasid neilt kunagi järelmaksuga telefoni. 

Või siis leiavad “põgenejad” ennast iidse raamatupidamisprogrammi otsast, kus peab viima raamatupidajale endiselt paberdokumente ning tänutäheks bilansi raporti pingutuse eest tordi ja lilled. Oled tarkvaraarendaja? Sulle pakume React.OS ja tõrkuva Mobiil-ID teenuse simulatsioone.

“Kõige õnnestunumaks saavutuseks peame “AWS” põgenemistoa loomist. Sinna saamiseks tuleb ettevõttel palgata kulukas Dev-Ops teenus ja investeerida arvestatav summa IT süsteemide ümberarendusse, mis on aga trooja hobusena serveri platvormiga nii tihedalt seotud, et sealt hiljem mujale ümber migreerimine on sisuliselt võimatu missioon. Hästi on vastu võetud ka vigane HOIA.ME mobiilirakenduse tuba.”, sõnas põgenemistubade arhitekt Ain Ainomäe naeru kihistades. 

Esimesed pilootkliendid unustasid virtuaalses põgenemistoas kiirelt vahe päriselu ning mängu vahel

Kuna virtuaalne põgenemistuba toimib inimeste olemasolevates tööarvutites ning seatakse soovi korral üles ka ettevõtte personali või IT juhti poolt töötajate teadmata, siis võetakse seda väljakutset tõsiselt alates esimesest sekundist. 

Hästi toimib ka ettevõtte juhi poolt firma üldisele e-posti aadressile saadetud teade ümberkorraldustest IT-s, mis tekitab küll algul imestust, kuid neelatakse alla 99% juhtudel (nagu teisedki kavalad õngitsuskirjad). 

Erilist heameelt tekitavad mängu jälgijatele aeglased ja hanguvad kasutajaliidesed ning üldrikked, mille puhul põgenemistoa infoliini kõnejärjekorra robot laseb abi ootajal klahvidel arvutada igavuse peletamiseks matemaatikaülesandeid, mis omakorda viivad need arvutused edasi raamatupidamisprogrammi simulatsiooni. Vastustega eksides peavad raamatupidamisprogrammi põgenemistoa osalised need vead üles leidma ning parandama. 

Veebimajutus.ee asutatud “Fox in a box” virtuaalsed põgenemistoad on pilootklientide seas osutunud nii edukaks, et paljude ettevõtete töötajad on jäänud tubadesse lausa ületunde tegema.

Lahtiütlus:

  • Veebimajutus.ee aprillinalju võetakse ka pool aastat hiljem väga tõsiselt – seetõttu peame teid hoiatama: tegemist on aprillinaljaga. Aprillinalja tõsiselt võtmisega võivad kaasneda igasugused kõrvalmõjud. Igaks juhuks ütleme veelkord, et Zone’iga meil ei ole plaanis liituda ja Teliat ei kavatse me ka ära osta (eelmise aasta aprillinali). 
  • Tõsisemal toonil: kahjuks on Eestis palju ärisid, kes on saanud COVID-19 kriisiga reaalselt pihta, sh põgenemistoad. See ei ole naljateema – kutsume omalt poolt üles aitama neid ettevõtjaid, kes ei saa hetkel enda kliente füüsiliselt teenindada – telli enda lemmikrestoranist toit telefoni või kulleriga, broneeri põgenemistuppa ja seiklustööstusesse aeg suveks või järgmiseks aastaks, mil kriis järele annab. Aidake päriselt neid ärisid, kes on pihta saanud.
  • Kui soovid enda äri Internetti viia, siis nõudlikumale kliendile on meil pakkuda mugavat Pilvemajutuse teenust, mis ühendab võimsa ja jagatud ressurssidega Pilvemajutuse ning lihtsa ja kasutajasõbraliku Veebimajutus.ee haldusliidese. 
  • Kui tunned, et Sinu äri on ebamugava ning arusaamatu IT teenuse taga lukus, siis kasuta Veebimajutus.ee tasuta kolimisabi teenust ning 3 kuud tasuta veebimajutuse ja e-posti teenust järgnevalt pakkumise lingilt.
  • Me tegelikult ei tea, kas “Fox in a box” on enda logo meie pealt maha viksinud, või on see kokkusattumus – kompliment igal juhul :) Fox in a box alustas 2013 aastal, samal aastal valmis ka koostöös Brand Manualiga meie veebirebase logo ja identiteet.
  • P.S: Lisaks uudsele Pilvemajutuse teenusele saab Veebimajutus.ee-st nüüd leti alt ka täisteenusena murevaba AFJaaS teenust – ehk April Fools Joke as a Service neile ettevõtetele, kes ise nalja ei mõista. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudised sinu postkastis

Ärigeeniuse uudiskiri toob sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused.