Veebimajutus.ee blogi

Delegeeri oma kodulehe haldamine virtuaalassistendile!

Virtuaalassistent annab ettevõtjale võimaluse keskenduda kasumit toovatele tegevustele, sest ta teeb ära tüütud taustatööd, mis muidu fookuse eemale võivad viia, tutvustab teenust Jane Salu Virtuaalassistent.ee-st.

Virtuaalassistent pakub näiteks niisuguseid teenuseid: kodulehe haldamine, dokumendi- ja infohaldus, raamatupidamine, e-turundusteenused (strateegiast teostuseni) jpm.

Virtuaalassistent pole robot, kes kodulehtede Chat-aknas automaatseid vastuseid annab, vaid päris inimene, kes täidab erinevaid administratiivseid ülesandeid. Teenus jõudis Eestisse rohkem kui viis aastat tagasi ning kogub praeguses majandusolukorras kiiresti populaarsust.

Tööjõukulu on ettevõtetele üks suuremaid püsiväljaminekuid. Samas ei pea iga töö tegemiseks kedagi tingimata palgale võtma, sest töömaht kuude lõikes võib olla väga erinev. Virtuaalassistent vähendab oluliselt juhi töökoormust, tehes ära tööd, mis võtavad aega ja hoiavad juhi eemal tema põhifookusest. 

On üsna tavapärane praktika, et ettevõte saab enda kodulehe valmis, kuid aega selle haldamiseks, uuendamiseks või muutmiseks pole. Lisaks ajapuudusele kimbutab sageli ka tööjõu- või lihtsalt oskuste puudus. Aegunud info või uuendamata pluginidega veebileht aga ei täida oma eesmärki. Virtuaalassistent ongi just see inimene, kes saab kogu kodulehe halduse eemalt enda vastutusele võtta.

Siin on 5 tegevust, mida virtuaalassistent saab kodulehe halduses teha.

1. Sisu muutmine

Kodulehed tehakse valmis, kuid info vajab veebis aeg-ajalt ka muutmist. Näiteks töötajate info uueneb, asukohad või lahtiolekuajad muutuvad, kaupade kirjeldus või nende hinnad muutuvad, allahindluse suurused või tähtajad pole enam samad jne. 

2. Sisu uuendamine

Üks asi on sisu muutmine, teine aga sisu uuendamine ehk veebi uue sisu loomine. Google premeerib kodulehti, mis pidevalt uuenevad, et seal oleks rohkem liiklust ja see muutuks orgaanilise otsingu jaoks piisavalt adekvaatseks leheküljeks, mida otsingutulemustes soovitada. Üheks sisu uuendamise viisiks on näiteks blogipidamine, kuid just uute postituste lisamine koos piltidega on paljude jaoks liiga aeganõudev või tüütu töö.

3. Piltide lisamine

Uute toodete fotod, pildid töötajatest, ettevõtte tegemistest või seadmetest annavad veebikülastajale olulist informatsiooni nii ettevõtte töö kvaliteedist kui ka üleüldistest väärtustest. Piltide üles riputamine on aga tülikas töö, sest võtab rohkelt aega, vajab süvenemist ja detailset lähenemist. 

4. Turvalisuse tagamine

Harvad pole juhud, kui keegi paharet üritab veebilehele sisse tungida, seda kaaperdada või mõne viirusega nakatada. Praegu, kui kogu maailm on muutunud internetist oluliselt rohkem sõltuvaks kui kunagi varem, juhtub seda ka tihemini. Seda enam on kasvanud ka turvalisuse tähtsus — et spämm ei rikuks kodulehte, häkkerid ei võtaks üle süsteemi või ei kaotaks andmeid, peab veeb olema alati turvaline. Turvalisuse hoidmiseks on aga vaja järjepidevalt veebi tarkvara uuendada, sest mida turvalisemaks muutub koduleht, seda nutikamaks muutuvad ka paharetid.

5. Pluginide ja lisamoodulite uuendamine

Koduleht on saanud küll valmis, kuid arendustööd sellega alles algavad. Iga veeb sisaldab erinevaid plugineid ja lisamooduleid, mida on vaja uuendada, värskendada ja vahel isegi välja vahetada. See nõuab taaskord keskendumist, spetsiaalselt aja võtmist ning ka teadmisi, mida mis pluginiga teha. 

Neid asju, mida tuleb kodulehel pidevalt muuta, on palju ning ettevõttel endal jääb see tegevus tihti tagaplaanile. Kui arvestada, et veebileht on sinu peamine müügikanal, siis tuleb panustada sellesse aega ja teadmisi. 

Eesti esimene virtuaalassistent, veebilehe virtuaalassistent.ee looja Jane Salu on antud teenust Eestis laiemalt edendanud juba neli aastat. “Üha rohkem tuntakse virtuaalassistendi teenuse vastu huvi ning nii suuremad kui väiksemad ettevõtted näevad selles aina suuremat väärtust,” ütleb Jane Salu.

Niisiis — ettevõtjana on sul mõistlik keskenduda oma firma põhitegevustele ning lasta virtuaalassistendil teha taustatööd, näiteks kodulehe haldamist või uue veebi arendustööd.

Artikkel ilmus algselt veebimajutus.ee blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.