Veebimajutus.ee blogi

Kuidas pakkuda veebiostjale moodsaid ja mugavaid maksevõimalusi?

Toodete ja teenuste veebist ostmine on muutunud lihtsamaks kui kunagi varem. Samamoodi lihtsaks on muutunud ka erinevate toodete ja teenuste võrdlemine ja tellimine. Internetist ostmine on uus normaalsus ning sujuv kasutajakogemus võib olla põhjuseks, miks kliendid liiguvad ühe teenusepakkuja juurest teise juurde. Kuidas aina tiheneva konkurentsiga online-äris kliendi eest paremini võidelda ja milliseid kaasaegseid lahendusi ostjale pakkuda, sellest räägib EveryPay partnerlussuhete juht Jane Aavik.

Nutikam ja kaasaegsem kui kunagi varem

Üks e-kaubanduse kõige olulisemaid reegleid on muuta klient võimalikult kiiresti püsikliendiks, mis tähendab, et lisaks kvaliteetsetele toodetele ja teenustele peab talle pakkuma ka kiiret ja mugavat maksmisprotsessi ning võimalust teha püsitellimust korduvate automaatsete maksetega.

Iga veebipoe omaniku õudusunenägu on poolik makselahendus — sinu lehele tulevad kliendid, kes ei saa maksta, sest makselahendus ei kata kõiki võimalusi või siis on maksmine aeganõudev ja keeruline.

Uusi makseid enda e-poodidega liita on päris lihtne — võta ühendust oma kodupangaga ja küsi neilt uusi kaasaegseid digitaalseid makselahendusi.

Eestis kõige levinumad makselahendused

Klientidele hea kasutajakogemuse pakkumiseks on tegelikult mitmeid võimalusi. Eestis on levinumad järgmised.

Pangakaardiga püsimaksed. Pangakaardiga püsimakse võimaldab arve tähtaja saabumisel kliendi pangakaardilt raha automaatselt maha võtta ilma, et klient peaks ise pangas eraldi püsikorralduse lepingut sõlmima. See lahendus võimaldab kaupmehel teenindada kõikide pankade kliente ning toimib ka välismaa klientidega arveldamisel. See protsess on tehtud kliendile väga lihtsaks: näiteks tuleb peale kaardiandmete sisestamist teha vastavasse lahtrisse linnuke ning sellega ongi ostja kinnitanud oma soovi tellida toodet/teenust igal nädalal, kuul, kvartalis või mõnel muul ajaperioodil.

EveryPay LinkPay. See on uue põlvkonna mugav makselahendus, mille liidestamisel puudub igasugune vajadus tarkvaraarenduseks. Kui lõpuni aus olla, siis pole isegi veebilehte vaja. LinkPay võimaldab luua makselingi koos kohandatud väljadega ja eelnevalt määratletud üksikasjadega ning selle lingi saab lihtsalt saata oma kliendile kasvõi SMS-sõnumiga, e-kirjaga, QR-koodina jne. Seejärel saab klient teha oma deebet- või krediitkaardiga kiire, lihtsa ja turvalise makse. LinkPay on ka ideaalne lahendus korduvmaksete puhul.

Ettevõtjana ei peaks sul tegelikult enam olema kontosid ja erinevaid lepinguid kõikvõimalikes pankades, kuna läbi kiirelt areneva ja ka Eestisse jõudnud avatud panganduse (Open Banking) saab debiteerida mujal pangas kontot omavat klienti. Läbi avatud panganduse teenindad sa jätkuvalt kõiki oma kliente ning samal ajal hoiad kokku ettevõtte jooksvaid kulusid. See on tegelikult nagu vana tuttav pangalingi makse, kuid nüüd on sul vaja lepingut ainult ühe pangaga.

Mujal maailmas levinud makseviisid ja Eesti

Mujal maailmas on väga levinud ka erinevad nn e-wallet-maksed, nagu näiteks Google Wallet, Apple Pay või Eestis mTasku. E-wallet’ite populaarsust mõjutavad nutitelefonide, asjade interneti (IoT, Internet of Things) ja kõigi muude järgmise põlvkonna süsteemide, nagu näiteks online-maksepankade kiire areng.

Levinud on ka alternatiivsed online-maksete lahendused nagu PayPal ja Payoneer, mis täna ei paku enam mitte ainult online-makselahendusi, vaid töötavad ka maksepangana, mille kaudu saab teha ja vastu võtta rahaülekandeid.

Millega liidestada?

Mõistagi saab iga e-kaupmees oma makseviisid liidestada pea kõigil enamlevinud sisuhaldusplatvormidel. Pangalingid on kohandatud nii WordPressi, Drupali kui Magento jaoks, neil kõigil on ka krediitkaardimaksete ja PayPali moodulid.

EveryPay maksed saab kiirelt ja lihtsalt liidestada Magento 2, PrestaShopi, WooCommerce’i või OpenCarti e-poodides.

Ühe näitena krediitkaardimaksete liidestamisest saab tuua ka Veebimajutus.ee enda kodulehe, kus krediitkaardimaksete puhul on üle mindud EveryPay lahendusele.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.