Magento 1 lõpetab, aeg valmistuda Magento 2 peale üleminekuks

Magento Commerce 1 ja Magento Open Source 1 ei saa  pärast juunit 2020 enam rohkem uuendusi. Seega kui tahad, et koduleht endiselt turvaline püsiks, tuleks hakata juba täna ettevalmistusi tegema Magento 2 peale üleminekuks. Mida selleks teha, räägib lähemalt Aldar Reinberk konsultatsiooni- ja arendusettevõttest Acty.

Kindlustamaks, et Magento 1 elukaare lõppemine ei tooks sinu e-poele ootamatuid ebameeldivusi, tuleks juba praegu üleminekuks mõned ettevalmistused teha. Just praegu on selleks õige aeg, sest Magento 2 on stabiilsem ja turvalisem.

Hea uudis kõigile kaupmeestele, kellel on Magento 1

Üleminekuks ettevalmistamine on suurepärane võimalus vaadata värske pilguga üle kogu oma senine e-pood. Saadki läbi mõelda kõik muudatused, mida oled soovinud ellu viia, kuid mis on jäänud seni tegemata. Pane ka kirja kõik sellised lahendused, mis su e-ärile tegelikult kasulikud pole ning mida ei ole mõistlik uude poodi kaasa võtta. Kokkuvõtvalt – vabastada end tehnoloogilisest võlast.

Magento 2 pakub suurel hulgal parendusi ja uuendusi, mis parandavad kasutuskogemust nii lehe administraatori kui e-poe klientide jaoks:

  • parem kiirus ja jõudlus ning skaleeritavus
  • parem kasutajakogemus tänu eri seadmetele kohalduvale disainile
  • SEO parendused
  • paranenud ostuprotsess
  • lihtsustunud toodete administreerimine
  • erilahenduste loomine arendaja perspektiivist muutus lihtsamaks ja seega soodsamaks
  • parem integreerimine teiste süsteemidega
  • parem analüütika
  • parem turvalisus

Mida pead teadma üleminekust Magento 1 versioonilt Magento 2-le

Iga üleminek põhjustab natuke peavalu, kuid selle vähendamiseks on kasulik enne kõik tegevused läbi mõelda. Magento 1 pealt Magento 2-le üleminek pole tavaline tarkvarauuendus, mida saad teha poolautomaatselt. Uuendamine on veidi keerukam, kuid ei põhjusta siiski liigseid probleeme. Pea meeles, et…

  1. See ei ole tavapärane tarkvarauuendus. 
    Kuna Magento 1 ja 2 on tehniliselt täiesti erinevad tarkvarad, siis ei ole võimalik tarkvara lihtsalt uuendada, vaid tuleb kolida üle uuele tarkvaraversioonile.
     
  2. Magento 2 on tänaseks juba väga töökindel.
    Kuna Magento 2 esimene versioon lansseeriti juba 2015. aastal, siis on see tänaseks juba üsna töökindel ning stabiilne.
     
  3. Kõik Magento 1 versioonile paigaldatud moodulid ja loodud erilahendused ning veebikujundus ei sobitu üks-ühele uue versiooniga. Seega neid ei ole võimalik väga lihtsalt üle viia.

Millised on uuendamata jätmise riskid?

Kui pole aega, teadmisi ega viitsimist Magento 2 minna, mis siis saab? Sel juhul ähvardavad need kolm ohtu:

  1. Jätad oma veebi potentsiaalselt kaitsetuks võimalike pahatahtlike rünnakute vastu, kuna avastatud turvauuendusi ametlikult enam ei paigaldata.
  2. Ka Magento 1 lisamoodulitele ei tule enam uuendusi ning kõik uued teenused ja lahendused luuakse juba Magento 2 platvormile.
  3. Kogu arendajate kommuun ja arendusettevõtted liiguvad uuele versioonile ning seetõttu on ka keerulisem leida pädevaid arendajaid Magento 1 projektideks.

Magento versioonilt 1 versioonile 2 kolimise olulisemad etapid

Kolimiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, kuid kõige parema tulemuse saab siis, kui paigaldada täiesti uus ja puhas Magento 2 versioon ning teostada seejärel soovitud ja vajalike funktsionaalsuste ja andmete üleviimine.

Suures plaanis võib üleviimise jagada nelja etappi:

  1. Templiidi migratsioon
  2. Moodulite migratsioon
  3. Seadistused ja erilahendused
  4. Andmete migratsioon

Magento 1 poe omanikul soovitan esmalt mõelda oma praegusele e-poele ning ka unistustele ja eesmärkidele ning selle põhjal koostada nimekiri, mida soovid oma uues Magento 2 versioonis näha.
Siis tuleks konsulteerida juba mõne väga head kogemust omava Magento arendusettevõttega ning paluda neil anda hinnang üleviimise ajamahule.

Veendu, et alustad juba varakult, kuna Magento 1 e-poe üleviimine Magento 2 tarkvarale võib sõltuvalt e-poest võtta aega mõnest nädalast kuni mitme kuuni.

Kindlasti ei tasu üleminekut jätta viimasele hetkele, kuna siis võib olla keeruline leida kiiresti arenduspartnerit oma projektile.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutus.ee blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Ärigeeniuse uudiskiri toob Sinuni valiku nädala olulisematest äriteemadest, põnevad persoonilood ja ekspertide soovitused. Telli siit!